more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Lech Poznań ma nowego bramkarza. Dominik Holec wypożyczony ze Sparty Praga

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 12:20
Lech Poznań potwierdził, że ma nowego bramkarza. We wtorek wypożyczony został ze Sparty Praga na pół roku Słowak Dominik Holec. W umowie jest również opcja przedłużenia współpracy - poinfomował "Kolejorz". 
Dominik Holec podczas pobytu w Rakowie Częstochowa
Dominik Holec podczas pobytu w Rakowie CzęstochowaFoto: Shutterstock.com/Dziurek

Dominik Holec jest wychowankiem klubu MŠK Žilina. W tym klubie zadebiutował w słowackiej lidze, w międzyczasie był wypożyczany do innych zespołów. W Žilinie rozegrał dwa pełne sezony 2018/2019 oraz 2019/2020 i trafił do czeskiej Sparty Praga. Ma już za sobą grę w Ekstraklasie, bo wiosnę rozgrywek 2020/2021 spędził w Rakowie Częstochowa. Rozegrał 16 spotkań ligowych, a do tego 3 w Pucharze Polski i wywalczył z częstochowskim klubem to trofeum. Teraz ze stolicy Czech przenosi się do ekipy mistrzów Polski. 

Oficjalnie: Dominik Holec bramkarzem Lecha Poznań

- Z Dominikiem Holcem związaliśmy się półrocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o następne dwa lata. To dobry, doświadczony bramkarz, reprezentant Słowacji, który zna już polską ligę i nasz język. W związku z tym liczymy, że jego adaptacja przebiegnie bardzo szybko i na pewno zwiększy rywalizację o miejsce w składzie w rundzie wiosennej - mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Faktycznie, jeśli chodzi o komunikację, to nie będzie żadnych problemów, bo Holec świetnie mówi po polsku. Zna się także z obrońcą "Kolejorza", Lubomirem Šatką. - Kiedy byłem w Rakowie, to uczyłem się języka polskiego. To dla mnie na pewno plus, a także to, że znam się z Lubo. Pomoże mi to na pewno na początku w Lechu i Poznaniu. Chciałbym tutaj osiągnąć dużo sukcesów jako zespół - przyznaje słowacki golkiper, który dodaje: - Dla mnie to dobry ruch, bo trafiam do dużego klubu. Jest to przecież aktualny mistrz polskiej ligi. Jestem zadowolony i dumny, że mogę być teraz w Kolejorzu. Mam nadzieję, że będę tutaj pisać jeszcze lepszą historię niż w Rakowie.

Holec będzie występować w Lechu Poznań numerem 77. Po podpisaniu kontraktu pojechał do Pragi, ale błyskawicznie wraca, ponieważ wylatuje w środę z Lechem na zgrupowanie w Dubaju. - To dla mnie najlepsze, że dzieje się wszystko szybko, nie ma czasu na nic - uśmiecha się Dominik. - W dużych klubach jest zawsze rywalizacja, tutaj też na pewno tak będzie. Ale ja chcę pomóc drużynie i grać jak najwięcej w piłkę. Chcę się pokazać z jak najlepszej strony już na obozie - przyznał.


Czytaj także
:

red/Lechpoznan.pl

Zobacz także

Zobacz także