Fantastyczna nowina. Kubacki ojcem po raz drugi
W dniu ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni żona Dawida Kubackiego, Marta, pochwaliła się narodzinami córeczki Mai.
"Witaj na świecie Majeczko. Dzisiaj już możesz ściskać swoje łapcie za tatę razem z nami" – napisała na Instagramie.
Małżeństwo dotychczas miało jedno dziecko - córkę Zuzannę, urodzoną w 2020 roku.
Z pewnością pojawienie się nowej członkini rodziny Kubackich może dodać liderowi Pucharu Świata dodatkowych skrzydeł.
Polsko-norweska rywalizacja o Złotego Orła
Halvor Egner Granerud wygrał oba konkursy w niemieckiej części turnieju - w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Dawid Kubacki był z kolei najlepszy był w środę w Innsbrucku.
Po trzech konkursach TCS Granerud ma 877,8 pkt. Wicelider Kubacki traci do niego 23,4 pkt. Kolejne miejsca zajmują Słoweniec Anze Lanisek, Piotr Żyła i Kamil Stoch.
- Wierzę, że do ostatniego skoku wszystko może się tu zdarzyć - powiedział Kubacki na antenie Eurosportu.
Granerud wygrał czwartkowe kwalifikacje skacząc 137 m. Kubacki wylądował pół metra dalej, ale zachwiał się przy lądowaniu i otrzymał gorszą notę.
Polak pozostaje jedynym skoczkiem, który ma realne szanse na dogonienie Norwega, choć nie będzie to łatwe. Ze statystyk z ostatnich lat wynika, że zawodnik, który jest liderem po trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni, zazwyczaj zostaje triumfatorem klasyfikacji generalnej. To zły prognostyk dla Kubackiego.
Ostatni przystanek TCS. Kiedy konkurs w Bischofshofen?
Turniej Czterech Skoczni tradycyjnie zakończy się konkursem rozegranym w Święto Trzech Króli (6 stycznia). Początek zawodów w Bischofshofen zaplanowano na godzinę 16:30.
00:19 Kubacki przed Bischofshofen Do konkursu Kubacki przystąpi pełen energii - mimo trudów z jakimi wiąże się turniej (PR1)
Czytaj także:

red/Instagram