more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok wypożyczyła zawodnika ze Spezii

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 12:00
Francuz Aurelien Nguiamba został wypożyczony do końca bieżącego sezonu z włoskiej Spezii Calcio - poinformowała Jagiellonia Białystok. 
Francuz Aurelien Nguiamba został wypożyczony z włoskiej Spezii i zagra w Jagiellonii Białystok
Francuz Aurelien Nguiamba został wypożyczony z włoskiej Spezii i zagra w Jagiellonii BiałystokFoto: mat. prasowe/Jagiellonia.pl

- Szukaliśmy do środka pola piłkarza, który może nas wzmocnić. Jest to chłopak w młodym wieku, bardzo zależy mu na graniu, stąd pomysł na wypożyczenie go ze Spezii, gdzie musiał mierzyć się z ogromną konkurencją, przez co jego szanse na granie były niewielkie. Liczymy, że pomoże nam w rundzie wiosennej, a my możemy mu zaoferować dużo większą szansę na regularną grę. Jest to wypożyczenie i musimy szukać rozwiązania już na przyszły sezon, ponieważ oczekiwania Spezii w sprawie transferu definitywnego są bardzo wysokie. Jestem przekonany, że Aurelien jako dobry zawodnik szybko skomponuje się w drużynę. Obserwowaliśmy go wnikliwie od dłuższego czasu. Widzieliśmy go także na żywo. Zasięgnęliśmy o nim opinii z wielu źródeł, w tym także od Bratka Drągowskiego. Chcieliśmy go prześwietlić nie tylko piłkarsko, ale także pod kątem osobowości. Aurelien jest z nami na zgrupowaniu w Belek, dobrze rozumie się z całą grupą. Uważamy, że jego przyjście będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu mówi Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Jagiellonii.

Aurelien Nguiamba w Jagiellonii Białystok. "Duma Podlasia" wypożyczyła zawodnika ze Spezii

Z transferu środkowego pomocnika cieszy się także trener Maciej Stolarczyk. - Potrzebowaliśmy zawodnika do środka pola. Cieszę się, że Aurelien dołączył do nas. W Spezii był w pełnym cyklu treningowym, nie narzekał na żadne urazy, dlatego mamy gotowego piłkarza do treningu oraz do gry - podkreśla trener Maciej Stolarczyk.

Aurelien Nguiamba ostatnie półtora roku spędził w występującej w Serie A Spezii Calcio. Na Półwyspie Apenińskim Francuz rozegrał trzy mecze na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Wcześniej był zawodnikiem Nancy, z którym grał na drugim poziomie rozgrywkowym we Francji. Był także powoływany do młodzieżowych reprezentacji Francji. W 2018 roku reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Europy w kategorii wiekowej U-19, na których "Les Blues" dotarli do półfinału. Dwa lata wcześniej również z kadrą U-17 wystąpił w ME.

Jagiellonia Białystok po rundzie jesiennej Ekstraklasy zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli. W pierwszym meczu po przerwie zimowej "Duma Podlasia" zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice. 

Czytaj także:


red/Jagiellonia.pl

Zobacz także

Zobacz także