more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Bogdan Tiru odchodzi z Jagiellonii Białystok. Stoper wraca do Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 17:30
Podstawowy w tym sezonie środkowy obrońca Jagiellonii Rumun Bogdan Tiru wraca do swojego kraju, gdzie będzie grał w CFR Cluj - potwierdził w niedzielę oficjalnie białostocki klub. To transfer definitywny. Strony nie ujawniły kwoty umowy.
Bogdan Tiru odchodzi z Jagiellonii Białystok. Stoper wraca do Rumunii
Bogdan Tiru odchodzi z Jagiellonii Białystok. Stoper wraca do Rumunii Foto: FORUM/Agencja Wschod/Michal Kosc

28-letni Tiru trafił do Jagiellonii w lutym 2020 roku, gdy trenerem tej drużyny był Bułgar Iwajło Petew. Rumuński stoper podpisał 4-letni kontrakt i przeszedł do białostockiego zespołu z Viitorulu Konstanca, mając na koncie dwa występy w reprezentacji Rumunii. Rozegrał w Jagiellonii 76 meczów w Ekstraklasie i cztery pucharowe, zdobył trzy bramki.

Bogdan Tiru odchodzi z Jagiellonii Białystok. "Przyjechałem tutaj jako chłopiec, a wyjeżdżam jako mężczyzna"

Na początku stycznia wyjechał z zespołem na zgrupowanie w Turcji, ale w sobotnim sparingu - pierwszym na obozie przygotowawczym, który zakończy się 15 stycznia - już nie zagrał. Nieoficjalne informacje o jego transferze do CFR Cluj pojawiły się w mediach kilka dni temu; padała kwota ok. 250 tys. euro, którą miałby zarobić białostocki klub.

- Można powiedzieć, że przyjechałem tutaj jako chłopiec, a wyjeżdżam jako mężczyzna. W Rumunii skupiałem się tylko na samym futbolu, tutaj gra była dużo bardziej intensywna, musiałem sporo poświęcić czasu na siłowni, aby dopasować się do wymogów ekstraklasy. Żałuję, że nie zdążyłem dobrze poznać języka polskiego, chociaż jest bardzo trudny. Sam Białystok bardzo mi się podobał - powiedział rumuński stoper, cytowany w komunikacie klubowych mediów Jagiellonii Białystok.

Dodał, że o ofercie z CFR Cluj wiedział od grudnia, rozmawiał o niej z trenerem i dyrektorem sportowym. - Negocjacje toczyły się jeszcze z jednym klubem, ale moim zdaniem Cluj był bardziej konkretny - mówił Tiru. Dodał, że jego nowy zespół ma ambicje gry w pucharach, a on liczy też na możliwość walki o grę w narodowej reprezentacji Rumunii.

Czytaj także:

red/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także