more_horiz
Wiadomości

Kamil Grosicki dla Polskiego Radia: nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa w reprezentacji

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 15:13
W rozmowie z Polskim Radiem Kamil Grosicki przyznał, że myślał o zakończeniu kariery reprezentacyjnej, ale ostatecznie liczy na powołanie przez nowego selekcjonera kadry i grę dla Biało-Czerwonych. - Były takie plany [...] Te minuty na MŚ pokazały, że jeszcze mogę coś dać tej reprezentacji - stwierdził piłkarz Pogoni Szczecin.
Kamil Grosicki w barwach Pogoni Szczecin
Kamil Grosicki w barwach Pogoni SzczecinFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Kamil Grosicki pojechał na mundial do Kataru i był częścią kadry. 88-krotny reprezentant przyznał, że myślał o zakończeniu reprezentacyjnej kariery po mistrzostwach świata, ale po występie na mundialu oraz świąteczno-noworocznym urlopie zmienił zdanie i nadal chce grać w narodowej drużynie.

Kamil Grosicki: wciąż mogę coś dać reprezentacji Polski

- Były takie plany, ale raczej wtedy, gdybyśmy nie awansowali i nie wyszli z grupy. Jeżeli ten turniej byłby bardzo słaby w naszym wykonaniu i nie odegrałbym żadnej roli. Te minuty jednak gdzieś mi pokazały, że jeszcze mogę dać coś tej reprezentacji, nawet wchodząc z ławki rezerwowych. Zawsze jestem gotowy. Nawet przed MŚ w meczu z Chile, wchodząc na te ostatnie minuty rozkręciłem grę. Jeżeli będę w dobrej formie w Pogoni Szczecin, to myślę, że jeszcze zagram w reprezentacji - powiedział Grosicki w rozmowie z Polskim Radiem. 

Kamil Grosicki dodał, że dalsza przygoda z reprezentacją zależy od jego gry i formy w klubie. - Ja jeszcze ostatniego słowa w reprezentacji Polski nie powiedziałem. Muszę być w dobrej formie nie tylko w Pogoni, ale i w całej lidze [...] Wydaje mi się, że jeśli będę spełniał takie warunki, to to powołanie dostanę - stwierdził 88-reprezentant Polski. 

Pogoń Szczecin leci do Turcji

Piłkarze Pogoni wraz z Kamilem Grosickim w poniedziałek polecą na zgrupowanie do Belek. Portowcy w Turcji będą trenować do 19 stycznia. Podczas obozu drużyna trenera Jensa Gustafssona rozegra trzy mecze sparingowe z zespołami z Kazachstanu, Rumunii i Azerbejdżanu.

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Ekstraklasy czwarta w tabeli Pogoń Szczecin 28 stycznia na wyjeździe zmierzy się z trzecim w rozgrywkach o mistrzostwo Polski Widzewem Łódź.

Posłuchaj
00:30 Grosicki dla PR 1.mp3 Kamil Grosicki liczy na grę w reprezentacji Polski (IAR)

Posłuchaj
00:39 Grosicki dla PR 2.mp3 Grosicki stwierdził, że obecnie najważniejsza dla niego jest gra w Pogoni Szczecin (IAR)  

Czytaj także:

red/IAR

Zobacz także

Zobacz także