more_horiz
Wiadomości

Mecz reprezentacji Polski U-21 ustawiony? Trwa śledztwo UEFA

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 13:00
Listopadowy sparing młodzieżowej reprezentacji Polski z Turcją (3:2) mógł być ustawiony przez sędziów. Arbitrzy mieli podejmować niezrozumiałe decyzje. Teraz jak informuje "TVP Sport" sprawę bada UEFA. 
Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 Michał Probierz podczas towarzyskiego meczu w Chorwacji
Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 Michał Probierz podczas towarzyskiego meczu w ChorwacjiFoto: FORUM/Srecko Niketic/PIXSELL

Powadzona przez Michała Probierza polska młodzieżówka wygrała z Turcją (3:2) w listopadowym sparingu rozegranym w Chorwacji. Dla Biało-Czerwonych była to pierwsza wygrana w czwartym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca. Spotkanie mogło mieć jednak drugie dno - przekazał wcześniej "TVP Sport". 

Mecz polskiej młodzieżówki ustawiony? UEFA bada sprawę

Podejrzane sytuacje zaczęły mieć miejsce pod koniec pierwszej połowy, przy stanie 1:0 dla Polski. Wówczas na azjatyckiej giełdzie zakładów postawiono 76 tysięcy euro na zdarzenie, że do przerwy padną przynajmniej dwie bramki. 

Co ciekawe, Biało-Czerwoni pod koniec pierwszej części gry mieli rzut karny. Filip Szymczak źle jednak uderzył i bramkarz odbił piłkę. Miejscowi arbitrzy nakazali jednak powtórkę jedenastki, choć turecki golkiper nie oderwał stóp od linii bramkowej, co pokazały kamery "TVP Sport". Jakby tego było mało, Szymczak nie wykorzystał kolejnego karnego, a bramkarz skapitulował dopiero przy drugiej dobitce w wykonaniu Bartłomieja Kłudki. Ostatecznie do przerwy padły dwa gole, choć trafienie Kłudki miało miejsce już w doliczonym czasie gry.

Teraz publiczny nadawca poinformował, że sprawą zajęła się UEFA. Unia Europejskich Związków Piłkarskich skontaktowała się już z polską i chorwacką federacją w celu zebrania dowodów. Śledztwo trwa od miesiąca i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w styczniu br. poznamy jego wyniki.

- Oceniając to spotkanie, nie można pominąć pracy sędziego. Prowadził zawody zdecydowanie poniżej oczekiwanego poziomu. Takie mecze dają nam możliwość, by przygotować się na wszystko. Także na scenariusz, w którym walczysz nie tylko z rywalem, ale też z arbitrem - mówił po meczu selekcjoner Turków Tolunay Kafkas.

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/empe/TVP Sport

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także