more_horiz
Wiadomości

El. ME 2024: rywale Polaków mają nowego trenera. To dawna gwiazda AC Milan

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 18:39
Reprezentacja Albanii, która będzie rywalem Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2024, ma nowego selekcjonera. Włocha Edoardo Reję zastąpił Brazylijczyk Sylvio Mendes Campos Junior, znany jako Sylvinho - ogłosiła tamtejsza federacja piłkarska (FSHF).
Sylvinho został selekcjonerem reprezentacji Albanii
Sylvinho został selekcjonerem reprezentacji AlbaniiFoto: PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

"Albańska Federacja Piłkarska osiągnęła porozumienie z trenerem Sylvio Mendesem Camposem Juniorem w sprawie przejęcia naszej drużyny narodowej. Sylvinho zastąpi w tej roli Włocha Edoardo Reję, który pełnił ją przez trzy i pół roku" - napisano w komunikacie, w którym wyrażono też wdzięczność dla poprzedniego selekcjonera.

Sylvinho zbierał doświadczenie trenerskie głównie w ojczyźnie, ale pierwszym klubem, jaki objął samodzielnie, był Olympique Lyon. Wcześniej był też m.in. asystentem Roberto Manciniego w Interze Mediolan. W klubie Corinthians Sao Paulo oraz w drużynie narodowej współpracował z Tite - do niedawna selekcjonerem "Canarinhos".

Jednym z asystentów 48-letniego Brazylijczyka zostanie były reprezentant Argentyny Pablo Zabaleta, który połowę zawodowej kariery spędził w Manchesterze City. W sztabie znalazł się też Doriva, członek kadry "Canarinhos" na mistrzostwa świata we Francji (1998), gdzie Brazylia zajęła drugie miejsce.

Umowa Sylvinho ma obowiązywać przez 18 miesięcy, a najważniejszym zadaniem selekcjonera jest awans do turnieju finałowego Euro 2024 w Niemczech.

"Ustalono, że jeśli ten cel uda się osiągnąć, głównemu trenerowi i jego sztabowi przyznane zostaną premie" - zapowiedziano.

Sylvinho ma podpisać kontrakt w Tiranie 9 stycznia. Tego samego dnia ma zostać zaprezentowany na tamtejszym stadionie Air Albania.

Polska rywalizować będzie z Albanią 17 czerwca u siebie i 10 września na wyjeździe. W grupie E znalazły się ponadto: Wyspy Owcze, Czechy i Mołdawia.

Czytaj także:

bg/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także