more_horiz
Wiadomości

Cezary Kulesza szuka nowego selekcjonera Biało-Czerwonych. Padło nazwisko polskiego kandydata

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 12:21
Cezary Kulesza wkrótce podejmie decyzję dotyczącą zatrudnienia nowego selekcjonera reprezentacji Polski. - Na pewno Michał Probierz krąży w mojej głowie. Nie deklaruję się i nie mówię, jaka jest sytuacja. Czas pokaże - powiedział - przyznał prezes PZPN.
Cezary Kulesza przyznał, że rozważa kandydaturę Michała Probierza
Cezary Kulesza przyznał, że rozważa kandydaturę Michała ProbierzaFoto: Mikolaj Barbanell/Zuma Press/Forum

Kulesza szuka następcy Michniewicza

Czesław Michniewicz z końcem 2022 roku przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Wciąż nie wiadomo, kto będzie jego następcą. Decyzja w tej sprawie będzie należała do Cezarego Kuleszy. 

- Kandydaci są, ale żeby można było ogłosić nowego trenera, to dwie strony muszą być zgodne, co do podpisania umowy. Jak wiemy, każdy trener ma menedżera i prawników, którzy skrupulatnie śledzą każdy kontrakt, zwracają uwagę na przecinek, kropkę. My, ze strony PZPN, też musimy dokładnie sprawdzić umowę. Jak wiemy z doświadczenia, że później rozstania mogą być bardzo kosztowne. Musimy wszystkiego dopilnować, aby dwie strony były dobrze zabezpieczone - przyznał w rozmowie z TVP Sport.

Reprezentację poprowadzi polski trener? "Krąży w mojej głowie"

Według niektórych medialnych pogłosek, prezes PZPN ma być zwolennikiem polskiego selekcjonera.

- Na pewno Michał Probierz krąży w mojej głowie. Nie deklaruję się i nie mówię, jaka jest sytuacja. Czas pokaże - powiedział.

Jednocześnie Kulesza podkreślił, że PZPN rozmawia rozmawiał z Roberto Martinezem. Według ostatnich doniesień Hiszpan ma poprowadzić reprezentację Portugalii.

- Tak, to nie były plotki. Były między nami rozmowy - stwierdził.

Pierwszym zadaniem nowego selekcjonera będzie awans do mistrzostw Europy 2024, co nie wydaje się szczególnie trudnym zadaniem. Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje 24 marca z Czechami na wyjeździe, a trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.

Czytaj także:

red/TVP Sport

Zobacz także

Zobacz także