more_horiz
Wiadomości

Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Cezary Kulesza: robię wszystko, by dopiąć temat trenera

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 08:04
Prezes PZPN Cezary Kulesza przyznał, że są już wyselekcjonowani kandydaci na stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. - Robię wszystko, żeby dopiąć temat trenera - zapewnił w rozmowie z Polsatem Sport przy okazji Gali Mistrzów Sportu w Warszawie.
Cezary Kulesza wyselekcjonował kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski
Cezary Kulesza wyselekcjonował kandydatów na selekcjonera reprezentacji PolskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Czesław Michniewicz z końcem 2022 roku przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Wciąż nie wiadomo, kto będzie jego następcą. Decyzja w tej sprawie będzie należała do Cezarego Kuleszy. 

Prezes PZPN zapewnił przy okazji sobotniej Gali Mistrzów Sportu, że robi wszystko, aby kadra miała jak najszybciej nowego selekcjonera.

- Każdy ma swój styl szukania trenera, podobnie było z moimi poprzednikami na tym stanowisku. Tak samo jak każdy szkoleniowiec ma własny styl, jeśli chodzi o grę drużyny. Musimy się uzbroić w chwilę cierpliwości. Robię wszystko, by dopiąć temat trenera. Wiem, że obecnie to bardzo ważny temat, jeśli chodzi o nasz futbol - powiedział szef piłkarskiej federacji.

Przy okazji potwierdził, że są już wyselekcjonowane kandydatury.

- Tak jest. Chciałbym tylko przypomnieć, że każdy trener ma menedżera i po dwóch prawników. Umowa, która idzie do weryfikacji, do trenera i prawników, jest tam weryfikowana trzy, cztery, pięć dni. Oni odsyłają z poprawkami, my nanosimy swoje, więc jest to dłuższy proces. Mamy dograne swoje tematy, jeśli chodzi o wynagrodzenie, ale zapisy, które są bardzo istotne, okazują się później bardzo ważne - dodał Kulesza na polsatsport.pl.

Pierwszym zadaniem nowego selekcjonera będzie awans do mistrzostw Europy 2024, co nie wydaje się szczególnie trudnym zadaniem. Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje 24 marca z Czechami na wyjeździe, a trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.

Czytaj także:

red/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także