more_horiz
Wiadomości

PlusLiga: ZAKSA potwierdza. Bartosz Bednorz w zespole mistrza Polski!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 12:10
Bartosz Bednorz został nowym przyjmującym Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2022/2023 - poinformował aktualny mistrz PlusLigi. 
Bartosz Bednorz wraca do PlusLigi. Polak zagra w ZAKSIE
Bartosz Bednorz wraca do PlusLigi. Polak zagra w ZAKSIEFoto: FORUM/Mariusz Palczynski/MPAimages.com

28-letni przyjmujący wraca do PlusLigi po pięcioletniej przerwie, kiedy to odchodząc z PGE Skry Bełchatów, przeniósł się do włoskiej Modeny. Po dwóch sezonach gry we włoskiej Serie A Bednorz bronił barw Zenitu Kazań, gdzie grał do końca sezonu 2021/2022. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie drugim klubem reprezentanta Polski w tym sezonie. Nowy przyjmujący ma już za sobą udany sezon w lidze chińskiej, gdzie z Shanghai Bright 5 stycznia wywalczył wicemistrzostwo kraju.

Bartosz Bednorz w ZAKSIE. Polak wraca po pięciu latach do PlusLigi

- Wracam po pięciu latach, jestem podekscytowany, że znowu będę mógł zagrać na boiskach PlusLigi. Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do rodziny ZAKSY – podkreślił nowy przyjmujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. 28-latek dodał również, że razem z ZAKSĄ chce powalczyć o sukcesy porównywalne do tych z ostatnich złotych lat w historii klubu. - Zawsze stawiam sobie najwyższe cele, w związku z tym oczekiwania też są spore. Zdaję sobie sprawę, że ZAKSA to klub, który każdego roku ma dużo do udowodnienia. W ostatnich latach chłopaki zrobili świetną robotę, zostawiając serce na boisku, zapracowali na to, żeby ten klub zyskał jeszcze większy szacunek. Przed nami niełatwe zadanie, ale wierzę, że bardzo szybko się zaaklimatyzuję i razem powalczymy o obronę tytułów - przyznał Bartosz Bednorz.

Jak podkreślił Tuomas Sammelvuo reprezentant Polski bez wątpienia wzmocni skład naszego zespołu. - Pozyskaliśmy Bartosza, żeby wzmocnić drużynę. Przechodzi do nas z ligi, która nie jest tak mocna, jak PlusLiga, więc myślę, że będzie potrzebował trochę czasu, żeby zaadaptować się do nowych warunków. Jest zdrowy, zmotywowany, jak wszyscy doskonale wiedzą to bardzo dobry zawodnik. Teraz ważne jest, aby wprowadzać go krok po kroku do drużyny. Wierzę, że nasi zawodnicy przyjmą go miło w drużynie. Zdajemy sobie sprawę, że Bartosz potrzebuje trochę czasu, my go jednak nie mamy zbyt wiele, dlatego dość szybko rozpoczęliśmy wspólne treningi - powiedział trener mistrza Polski. 

Bartosz Bednorz dołączył już do drużyny, za nowym przyjmującym pierwszy trening w HWS "Azoty". Debiutanckim meczem dla nowego przyjmującego będą prawdopodobnie poniedziałkowe derby Opolszczyzny.


Czytaj także
:

red/ZAKSA

Zobacz także

Zobacz także