more_horiz
Wiadomości

Australian Open: Świątek krytycznie o swojej grze "na ręcznym hamulcu"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2023 08:57
Iga Świątek nie awansowała do ćwierćfinału Australian Open. Polka przegrała z Jeleną Rybakiną 4:6, 4:6. - Była dzisiaj solidniejszą zawodniczką - powiedziała liderka światowego rankingu na pomeczowej konferencji prasowej.
Iga Świątek przegrała z Jeleną Rybakiną w 4. rundzie Australian Open
Iga Świątek przegrała z Jeleną Rybakiną w 4. rundzie Australian Open Foto: PAP/EPA/JOEL CARRETT

W Melbourne jest nasz wysłannik Cezary Gurjew. Na jego relacje zapraszamy do radiowej Jedynki oraz na strony portalu polskieradio24.pl. Każdego dnia z Australian Open także podcast - AUSTRALIAN OPEN 2023 RAPORT

Po trzech wygranych meczach ze znacznie niżej notowanymi rywalkami, w niedzielę przyszło zmierzyć się Świątek ze zdecydowanie mocniejszą rywalką. Rybakina w rankingu WTA plasuje się na stosunkowo niskim 25. miejscu, bowiem za Wimbledon nie były przyznawane punkty ze względu na niedopuszczenie do rywalizacji tenisistów z Rosji i Białorusi. Gdyby je otrzymała, to zajmowałaby miejsce w czołowej dziesiątce.

Iga Świątek po przegranym meczu wskazała przyczyny, przez które przegrała mecz czwartej rundy.

- Na pewno brakowało mi pierwszego serwisu i tego, żeby wywrzeć presję na Jelenę pierwszym serwisem - powiedziała.

- Jelena była dzisiaj solidniejszą zawodniczką, a ja czułam, jakbym jechała trochę na ręcznym hamulcu - przyznała samokrytycznie.

Podczas pomeczowej konferencji Świątek dodała, że turniej był dla niej dużym wyzwaniem pod względem mentalnym.

- Nie było we mnie tyle energii i walki, żeby przeciwstawić się Elenie. (...)Trochę się stresowałam, dużo mnie kosztowało, żeby pierwsze rundy zagrać na tyle solidnie - przyznała liderka światowego rankingu.

Polska zawodniczka zapewniła jednak, że wyciągnie wnioski z tej porażki.

- Zwykle po takich trudniejszych momentach, złych doświadczeniach potrafiłam odrobić lekcję i odpowiednio zareagować na to, co się wokół mnie i ze mną dzieje, a nie tylko analizować konkretny przegrany mecz. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie i to, co się tu stało okaże się dla mnie motywujące. Wiem, co muszę zmienić, nad czym pracować i to będzie moim zadaniem przed kolejnymi turniejami - stwierdziła.

Posłuchaj
02:25 Iga Świątek całość.mp3 Iga Świątek odpadła z Australian Open (IAR)

***

Choć Światek rywalizację w Australian Open zakończyła wcześniej niż w poprzedniej edycji, kiedy dotarła do półfinału, to na jej sytuację w rankingu nie będzie to miało większego znaczenia. Wciąż będzie prowadzić z dużą przewagą.

Czytaj także:

Australian Open 2023 w polskieradio24.pl

red/PAP

Zobacz także

Zobacz także