more_horiz
Wiadomości

Australian Open: Magda Linette z życiowym sukcesem. "Mój czas nadszedł"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 10:31
Magda Linette pokonała Francuzkę Caroline Garcię 7:6 (7-3), 6:4 i po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open na kortach twardych w Melbourne. - Każdego ranka wstaję i trenuję ciężko, by wygrywać najważniejsze tytuły. Cieszę się, że mój czas w końcu nadszedł - powiedziała tenisistka w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Programu Pierwszego Polskiego Radia. 
Magda Linette po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału Australian Open
Magda Linette po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału Australian Open Foto: Forum/Zuma Press/Sydney Low

W Melbourne jest nasz wysłannik Cezary Gurjew. Na jego relacje zapraszamy do radiowej Jedynki oraz na strony portalu polskieradio24.pl. Każdego dnia z Australian Open także podcast - AUSTRALIAN OPEN 2023 RAPORT

Magda Linette po raz pierwszy w karierze znalazła się w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju. 30-latka nie skupia się jednak na sukcesie, tylko na walce o kolejne zwycięstwa w Australian Open

- Bardzo długo wyczekiwany ćwierćfinał. Bardzo cieszy, ale nie pozostaję na tym. Mamy jeszcze kolejne mecze i czuję się na nie gotowa - powiedziała tenisistka w rozmowie z Cezarym Gurjewem. 

Magda Linette z historycznym sukcesem. "Mój czas nadszedł"

Poznanianka nie ukrywała radości z życiowego sukcesu. Przed przyjazdem do Melbourne, jej najlepszym wielkoszlemowym wynikiem była trzecia runda, którą osiągała w każdej z czterech najważniejszych tenisowych imprez. 

- Każdy tenisista i tenisistka po to każdego ranka wstaje i trenuje ciężko, żeby wygrywać najważniejsze tytuły na największych kortach. Mało osób zdaje sobie sprawę, że to jest przeznaczone dla wąskiej garstki osób, ale zdarzają się też inni, którzy mają swoje tygodnie i swoje dni. Cieszę się, że mój czas w końcu nadszedł - oceniła Magda Linette

Mecz z czwartą tenisistką światowego rankingu nie zaczął się dla Polki dobrze. Caroline Garcia prowadziła w pierwszym secie 3:0, jednak nie zdołała utrzymać przewagi. 

- Wydaje mi się, że to kwestia doświadczeń, które mam za sobą. Nie czułam też, żebym miała ogromną presję lub cokolwiek do stracenia. Wiedziałam, że muszę coś zmienić. Mój serwis musiał być dużo bardziej agresywny, bo wiedziałam, że tak serwując, nie wygram. To zaczęło mi dawać punkty i widziałam, że jestem na dobrej drodze - podkreśliła Magda Linette. - Cieszę się, że udało mi się wyciągnąć pierwszego seta, bo to miało duże znaczenie fizycznie - dodała druga najwyżej notowana polska tenisistka. 

Tenis i biznes 

Magda Linette myśli nie tylko o sporcie. Zawodniczka skończyła studia biznesowe w Stanach Zjednoczonych. Po uzyskaniu dyplomu, przyszedł czas na największy sukces w sportowej karierze. 

- Nie do końca tak to planowałam i nie miałabym nic przeciwko, żeby to nastąpiło wcześniej - powiedziała z uśmiechem zawodniczka, która ma już pewne plany na przyszłość. - Mam parę pomysłów, ale zobaczymy, jak to się potoczy. Mam parę pomysłów - zakończyła 45. tenisistka rankingu WTA.

Już wiadomo, że sukces w Australii pozwoli Magdzie Linette awansować na najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu. W najbliższym zestawieniu WTA Polka będzie zajmowała co najmniej 28. miejsce.

Oczywiście może znaleźć się jeszcze wyżej w rankingu. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie ćwierćfinałowe starcie z Czeszką Karoliną Pliskovą. Mecz Magdy Linette z byłą liderką rankingu odbędzie się w środę


Posłuchaj
02:38 Magda Linette rozmowa.mp3 Magda Linette w rozmowie z Cezarym Gurjewem nie ukrywała radości z awansu do ćwierćfinału Australian Open (PR1)

 

Czytaj także:

Australian Open 2023 w polskieradio24.pl Australian Open 2023 w polskieradio24.pl

/empe 

 


Zobacz także

Zobacz także