more_horiz
Wiadomości

PŚ w snowboardzie: Oskar Kwiatkowski się nie zatrzymuje! Polak znowu wygrał i jest liderem PŚ

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 20:46
Oskar Kwiatkowski wygrał slalom gigant równoległy snowboardowego Pucharu Świata w kanadyjskim Blue Mountain. Polak, który dzień wcześniej był trzeci, w finale pokonał Austriaka Alexandra Payera. To jego drugie pucharowe zwycięstwo w karierze. Pierwsze odniósł przed dwoma tygodniami w Scuol. 
Oskar Kwiatkowski drugi raz w tym sezonie wygrał zawody Pucharu Świata
Oskar Kwiatkowski drugi raz w tym sezonie wygrał zawody Pucharu Świata Foto: PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER
  • Kolejny znakomity wynik sprawił, że Oskar Kwiatkowski został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym 
  • Z dobrej strony zaprezentowała się też Aleksandra Król, która zajęła czwarte miejsce wśród kobiet 

Oskar Kwiatkowski liderem Pucharu Świata!

Dzień wcześniej Oskar Kwiatkowski zajął w Blue Mountain trzecie miejsce w slalomie gigancie równoległym. W drugich zawodach w tej samej konkurencji okazał się jednak najlepszy.

Polak pokonywał kolejnych rywali. W 1/8 finału okazał się minimalnie szybszy od Włocha Daniele Bagozzy. W ćwierćfinale natomiast dość pewnie wygrał z Koreańczykiem Sangho Lee, natomiast w walce o finał pokonał Japończyka Masako Shibę.

W decydującej rywalizacji Oskar Kwiatkowski pokonał o 0,14 s Austriaka Alexandra Payera. To drugie zwycięstwo Polaka w sezonie i w karierze - 14 stycznia okazał się najlepszy w szwajcarskim Scruol

Triumf pozwolił Kwiatkowskiemu na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. Polak zgromadził dotąd 334 punkty i o 27 "oczek" wyprzedza Austriaka Andreasa Promeggera. 

Król zadziwiła, ale nie dojechała do podium 

Sukces Kwiatkowskiego to nie jedyny dobry rezultat reprezentantów Polski w piątkowej rywalizacji. W zawodach kobiet czwarte miejsce zajęła w piątek Aleksandra Król. Polka także w kwalifikacjach była czwarta. 

Walkę w zawodach rozpoczęła od pokonania Czeszki Zuzany Maderovej. Aleksandra Król dokonała sporego wyczynu w ćwierćfinale - na trasie przewróciła się, ale szybko wstała i na mecie minimalnie pokonała Japonkę Tsubaki Miki.

W półfinale oraz w starciu o trzecie miejsce Polka nie zdołała jednak dojechać do mety. Piątkowe zawody wygrała Niemka Ramona Theresja Hofmeister. 

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

/empe

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także