more_horiz
Wiadomości

PŚ w Bad Mitterndorf: czterech Polaków na starcie zawodów. Kubacki spróbuje odeprzeć atak Graneruda

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 07:33
W zaplanowanym na godzinę 14.15 w sobotę konkursie Pucharu Świata skoczkowie po raz pierwszy w tym sezonie rywalizować będą na mamuciej skoczni. W austriackim Bad Mitterndorf o punkty do klasyfikacji lotów powalczy czterech Polaków.
Dawid Kubacki na belce startowej skoczni w Kulm
Dawid Kubacki na belce startowej skoczni w KulmFoto: PAP/Grzegorz Momot

Zawody w Bad Mitterndorf zainaugurują Puchar Świata w lotach. W tym sezonie odbędzie się sześć konkursów indywidualnych i jeden drużynowy. Oprócz tych na Kulm zaplanowano także rywalizację w Vikersund (18-19 marca) oraz w Planicy (31 marca - 2 kwietnia), gdzie tradycyjnie nastąpi zakończenie sezonu.

W piątkowych kwalifikacjach zwyciężył reprezentant gospodarzy Stefan Kraft, a najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął czwarte miejsce. Brązowy medalista ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Chinach, który prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ, uplasował się jednak o jedną lokatę za Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem - najbliższym z rywali w boju o Kryształową Kulę. Obu zawodników dzieli 48 punktów.

W sobotę zaprezentują się także Piotr Żyła (ósme miejsce w kwalifikacjach), Kamil Stoch (14.) oraz Aleksander Zniszczoł (27.). Do konkursu nie awansował Jakub Wolny (41.).

W niedzielę odbędą się drugie zawody na tej samej skoczni, poprzedzone kwalifikacjami.

W tym sezonie zaplanowanych jest łącznie sześć konkursów indywidualnych i jeden drużynowy w lotach. Kolejne odbędą się w Vikersund (18-19 marca) oraz w Planicy (31 marca - 2 kwietnia), gdzie tradycyjnie nastąpi zakończenie sezonu.

Program PŚ w lotach w Bad Mitterndorf:

sobota, 27 stycznia

13.00 - seria próbna
14.15 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 29 stycznia

12.45 - kwalifikacje
14.15 - pierwsza seria konkursowa

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

bg/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także