more_horiz
Wiadomości

Izabela Marcisz wicemistrzynią świata młodzieżowców. Świetny dzień Biało-Czerwonych

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 20:14
Izabela Marcisz sięgnęła po srebro mistrzostw świata młodzieżowców w biegu na 10 km techniką dowolną. To drugi krążek Biało-Czerwonych w młodzieżowym czempionacie - wcześniej brąz na średniej skoczni wywalczył Jan Habdas.
Izabela Marcisz zdobyła srebrny medal MŚ juniorów
Izabela Marcisz zdobyła srebrny medal MŚ juniorówFoto: Twitter/PZN

Marcisz w 2021 roku była już mistrzynią świata młodzieżowców na tym dystansie. Wcześniej na MŚ w Whistler zajęła 14. miejsce w sprincie.

Zawodniczka klubu SS Prządki Ski od początku wyścigu jechała w czołówce stawki. Z każdym kilometrem Marcisz urywała kolejne sekundy najgroźniejszym rywalkom – Niemkom Helen Hoffmann i Lisie Lohmann, oraz Norweżkom Kristin Austgulen Fosnaes i Margrethe Bergane.

Przez większość dystansu prowadziła Bergane, jednak na ostatnich metrach złapał ją kryzys i ostatecznie przegrała z Polką o trzy sekundy. Marcisz natomiast stoczyła niezwykle zaciętą rywalizację z Hoffmann. W połowie dystansu lepsza była nasza reprezentantka, a na 300 metrów przed metą obu zawodniczkom zmierzono identyczny czas. Na mecie szybsza była jednak Norweżka, wygrywając o sekundę z czasem 26:13.

Posłuchaj
00:36 Marcisz Marcisz przyznaje, że po trudach ostatnich miesięcy taki bieg sprawił jej mnóstwo przyjemności (PR1)

 

Wcześniej po brąz MŚ U-23 w skokach narciarskich sięgnął Jan Habdas. Polak skoczył 96 i 94,5 m, przegrywając z najlepszym na normalnej skoczni Finem Vilho Palosaarim (98 m i 95 m) i Austriakiem Jonasem Schusterem (90,5 m i 98 m). Czwarty był inny Polak, 16-letni Kacper Tomasiak (92,5 m i 94,5 m).

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

bg

Zobacz także

Zobacz także