more_horiz
Wiadomości

MŚ juniorów w skokach: Jan Habdas z brązowym medalem! Kacper Tomasiak blisko podium

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 07:34
Jan Habdas wywalczył brązowy medal podczas mistrzostw świata juniorów w kanadyjskim Whistler. Niewiele do medalu zabrakło 16-letniemu Kacprowi Tomasiakowi, który ukończył rywalizację na czwartej lokacie.
Jan Habdas zdobył brązowy medal podczas MŚ juniorów
Jan Habdas zdobył brązowy medal podczas MŚ juniorówFoto: PAP/Grzegorz Momot

Sukces Habdasa, Tomasiak otarł się o podium

Najlepszy w stawce okazał się Fin Vilho Palosaari (98 m i 95 m). W pierwszej serii Habdas wylądował na 96. metrze, co dawało Polakowi srebro, jednak po drugiej próbie (94,5 m) spadł na trzecią lokatę. Drugie miejsce zajął Austriak Jonas Schuster (90,5 m i 98 m).

- Moje skoki nie były takie świetne. Wszystkie były spóźnione i jestem z tego powodu niezadowolony. Ale tylko trochę, ponieważ i tak zdobyłem brązowy medal, z czego jestem szczęśliwy - przyznał Habdas w wywiadzie przeprowadzonym przez FIS.

Niewiele do podium zabrakło 16-letniemu Kacprowi Tomasiakowi (92,5 m i 94,5 m). Skończył on zawody na czwartej lokacie ze stratą 2,9 pkt do starszego rodaka. Na 9. miejscu zawodu zakończył Marcin Wróbel (03,5 i 97,5 m), a Klemens Joniak (94 i 89,5 m) był szesnasty.

Sześciu Polaków w Willingen. Thomas Thurnbichler ogłosił skład

W kadrze Thomasa Thurnbichlera znaleźli się: Dawid KubackiKamil StochPiotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. W Willingen ze względów zdrowotnych zabraknie za to Polek.

klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki zajmuje drugie miejsce. Liderem jest Granerud, a trzeci jest Słoweniec Anze Lanisek. W Pucharze Narodów Polska ustępuje jedynie Austrii, a trzecia jest Norwegia z dwoma "oczkami" straty do Biało-Czerwonych.

W 44. edycji Pucharu Świata zaplanowano łącznie 39 konkursów - 32 indywidualne, pięć drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych, oraz nowość - dwie rywalizacje duetów. Wydarzeniem będzie powrót cyklu do USA po 19 latach - na luty zaplanowano zmagania w Lake Placid. PŚ w sezonie 2022/2023 zakończy się tradycyjnie 2 kwietnia na Letalnicy w Planicy. 

Program PŚ w Willingen:

Piątek, 3 lutego

16.00 - konkurs drużyn mieszanych
18.15 - kwalifikacje

Sobota, 4 lutego

16.10 - konkurs indywidualny

Niedziela, 5 lutego

14.30 - kwalifikacje
16.00 - konkurs indywidualny

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red/Twitter/FIS

Zobacz także

Zobacz także