Sukces nastolatka w zawodach kartingowych we Włoszech! Gustaw Wiśniewski na podium

2023-02-07, 18:20

15-letni Gustaw Wiśniewski zajął drugie miejsce w zawodach kartingowych we Włoszech. Foto: mat. prasowe

Miejscem na podium kierowca kartingowy, Gustaw Wiśniewski z Akademii Orlen Team, rozpoczął sezon 2023. Pierwsza runda zawodów WSK Super Master Series w Lonato jest drugim startem Polaka w tym roku, zakończonym ogromnym sukcesem 15-latka. Stanął bowiem na drugim miejscu podium, pokazując jednocześnie, że jest w doskonałej, sportowej formie.

To już drugie zawody Wiśniewskiego w tym sezonie. Pierwsze odbyły się w ramach WSK Champions Cup także we Włoszech niespełna 2 tygodnie temu. Gustaw Wiśniewski, zdobywca podwójnego tytułu w Kartingowych Mistrzostwach Polski, wspierany przez PKN Orlen, pierwszy start ukończył w pierwszej 10. stawki. Przypomnijmy, że Wiśniewski kontynuuje w tym sezonie współpracę z brytyjskim zespołem Forza Racing.

15-letni Gustaw Wiśniewski na podium zawodów kartingowych we włoskim Lonato

- To będzie bardzo intensywny dla mnie sezon, podczas którego chcę całkowicie skupić się na rozwoju i szlifowaniu umiejętności. Kalendarz sportowy zakłada start w ponad 20 zawodach poza granicami Polski oraz kilku testach. Chciałbym pojechać także Kartingowe Mistrzostwa Polski - mówi Gustaw Wiśniewski.

Sezon 2022 był dla Gustawa Wiśniewskiego bardzo udany. Dzięki startom w Kartingowych Mistrzostwach Polski, zdobywając jako jedyny zawodnik podwójny tytuł Mistrza Polski. Wiśniewski zdobył ten tytuł w kategorii ROTAX SENIOR MAX, zaś w kategorii SENIOR ROK GP został II Vice Mistrzem Polski. W grudniu 2022 r. został powołany do kadry narodowej w kartingu.

Kolejny sukces Gustawa Wiśniewskiego w kartingu Kolejny sukces Gustawa Wiśniewskiego w kartingu