more_horiz
Wiadomości

MŚ w snowboardzie: Król i Kwiatkowski odpadli w ćwierćfinale. Polska drużyna bez medalu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2023 11:16
Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w 1/4 finału drużynowego slalomu równoległego podczas snowboardowych mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani. Polacy przegrali z Austriakami o 1,71 s. Ostatecznie po złoto sięgnęli Włosi.
Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w ćwierćfinale slalomu drużynowego na mistrzostwach świata w Bakuriani
Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w ćwierćfinale slalomu drużynowego na mistrzostwach świata w Bakuriani Foto: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE/Forum/imago sport/pepphoto / Horst Mauelshagen
  • W niedzielę Oskar Kwiatkowski został mistrzem świata w slalomie gigancie równoległym, a Aleksandra Król w tej samej konkurencji wywalczyła brązowy medal
  • Biało-Czerwoni w środę okazali się słabsi od austriackiego duetu Andreas Prommegger, Sabine Schoeffmann

Warunki dla snowboardzistów były trudne, mocno wiało, a na niektórych odcinkach była ograniczona widoczność przez śnieg.

Austriacy okazali się za mocni

W 1/8 finału Polacy mierzyli się ze Szwajcarami. Oskar Kwiatkowski o 0,09 s wyprzedził Giana Casanovę, natomiast w drugim zjeździe Aleksandra Król dodatkowo powiększyła przewagę nad Ladiną Jenny i polski zespół wygrał o 0,87 s.

W ćwierćfinale rywalami Polaków byli Austriacy. Oskar Kwiatkowski rywalizował z mistrzem świata w slalomie równoległym Andreasem Prommeggerem. Polski zawodnik sporo ryzykował na trasie, co poskutkowało wypadnięciem z trasy. Aleksandra Król nie zdołała nadrobić straty spowodowanej błędem kolegi i przegrała z Sabine Schoeffmann o 1,71 s.

Złoto dla Włochów, Polacy na ósmym miejscu

W wielkim finale włoska para Aaron March i Nadya Ochner o 0,29 s wygrała z Prommeggerem i Schoeffmann. W walce o brąz Szwajcarzy Julie Zogg, złota medalistka w slalomie równoległym, a także Dario Caviezel, srebrny medalista w slalomie gigancie równoległym, pokonali w rywalizacji o brąz Włochów Maurizio Bormoliniego i Lucię Dalmasso po tym, jak Włoszka wypadła z trasy.

Biało-Czerwony duet został ostatecznie sklasyfikowany na ósmym miejscu. Druga z polskich drużyn - Michał Nowaczyk i Olimpia Kwiatkowska, zakończyła rywalizację na 18. pozycji.

Przywiozą z Gruzji medale

W niedzielę w Bakuriani Oskar Kwiatkowski zdobył złoty medal w slalomie gigancie równoległym, a Aleksandra Król stanęła na najniższym stopniu podium. We wtorek oboje odpadli w 1/8 finału indywidualnego slalomu równoległego.

Czytaj także:

/empe, PAP

Zobacz także

Zobacz także