MŚ w snowboardzie: Polak przeszedł do historii. Oskar Kwiatkowski mistrzem świata!

2023-02-19, 10:48

Oskar Kwiatkowski został mistrzem świata w snowboardzie alpejskim. Foto: FORUM/LISI NIESNER/Reuters

Oskar Kwiatkowski zdobył złoty medal mistrzostw świata w snowboardzie w gruzińskim Bakuriani. Został pierwszym Polakiem w historii, który sięgnął po tytuł w slalomie gigancie równoległym. Wcześniej brąz zdobyła Aleksandra Król.

- Wielkie brawa dla naszego Mistrza- czytamy na oficjalnych mediach społecznościowych Polskiego Związku Narciarskiego.

Oskar Kwiatkowski mistrzem świata w snowboardzie alpejskim

W finale Oskar Kwiatkowski pokonał Szwajcara Dario Caviezela o 0,26 sekundy. Trzecie miejsce zajął Austriak Alexander Payer.

To najlepszy w karierze sezon Kwiatkowskiego, który tej zimy odniósł także pierwsze zwycięstwa w Pucharze Świata. Jest liderem klasyfikacji tej konkurencji w tym cyklu.

Wcześniej w rywalizacji o brąz mistrzostw świata Aleksandra Król pokonała Włoszkę Lucię Dalmasso.

W kwalifikacjach odpadły Olimpia Kwiatkowska (21.) oraz Maria Chyc (34.).

We wtorek odbędzie się slalom równoległy, a w środę drużynowy slalom równoległy.

Kwiatkowski ze złotem, Król z brązem w równoległym gigancie w Bakuriani. O tym sukcesie mówi była reprezentantka Polski, olimpijka z Soczi Joanna Zaryczny (z domu Zając) - IAR 0:22
+

Polak w finale w Bakuriani w Gruzji pokonał Szwajcara Dario Caviezela (IAR) 1:02