Planica 2023: Dawid Kubacki brązowym medalistą MŚ. Kamil Stoch tuż za podium na dużej skoczni

2023-03-03, 19:27

Dawid Kubacki na skoczni w Planicy. Foto: PAP/EPA/ANTONIO BAT

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w konkursie MŚ na dużej skoczni w Planicy. Zwyciężył Słoweniec Timi Zajc. Tuż poza podium, na 4. miejscu, uplasował się Kamil Stoch.

Relacje z Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Planica 2023 na antenach Polskiego Radia oraz na stronach portalu PolskieRadio24.pl. W Planicy jest nasz wysłannik Andrzej Grabowski.

W kwalifikacjach ze świetnej strony zaprezentowali się Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Triumfował Słoweniec Timi Zajc. Do konkursu awansowali także Piotr Żyła, który był 16 oraz Aleksander Zniszczoł, sklasyfikowany na 31. pozycji.

W kwalifikacjach ze świetnej strony zaprezentowali się Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Triumfował Słoweniec Timi Zajc. Do konkursu awansowali także Piotr Żyła, który był 16 oraz Aleksander Zniszczoł, sklasyfikowany na 31. pozycji.

Polacy potwierdzili swoją kapitalną formę z kwalifikacji w serii próbnej: Kubacki ponownie był drugi, Stoch znów trzeci, a Żyła... ponownie 16. Aleksander Zniszczoł 21. Wygrał Stefan Kraft.

W pierwszej serii konkursu nie było aż tak dobrze, ale w pierwszej dziesiątce konkursu było aż trzech Biało-Czerwonych: 4. był Dawid Kubacki (129 m), 6. Kamil Stoch (131,5 m) i 9. Piotr Żyła (128,5 m). Do finałowej trzydziestki zakwalifikował się także Aleksander Zniszczoł (124,5 m), który zajmował 22. miejsce. Prowadził Japończyk Ryoyu Kobayashi (135 m), drugi był Timi Zajc (137,5 m), a podium zamykał Halvor Egner Granerud (131 m).

Finałowa seria była popisem Biało-Czerwonych – po skoku na 135 m Kubacki awansował na trzecią pozycję, natomiast Stoch, który wylądował o pół metra krócej przesunął się na czwartą lokatę. Trzecie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi - Japończyk w finałowej serii

Miejsce w czołowej dziesiątce utrzymał Piotr Żyła - skoczek z Cieszyna w drugiej serii zanotował 133,5 m i utrzymał dziewiątą lokatę. Ze swojego startu może być zadowolony także Aleksander Zniszczoł, 23. zawodnik MŚ w Planicy.