Ekstraklasa: Stal nadal bez zwycięstwa. Ważne punkty Piasta

2023-03-03, 20:00

Zdjęcie z meczu Stal - Piast . Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Stal Mielec kontynuuje serię meczów bez zwycięstwa Podopieczni Adama Majewskiego nie wygrali od 4 listopada, a w piątek przegrali na swoim boisku z Piastem Gliwice 0:2.

W pierwszej połowie, jako pierwszy groźnie uderzył Ameyaw (Piast) - piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę. Gospodarze odpowiedzieli na to indywidualną akcją Adama Ratajczyka. Były gracz Zagłębia Lubin wymanewrował obrońców rywali, lecz ostatecznie nie umiał skierować piłki do siatki.

Oprócz prób Hiszpańskiego (Stal) i Wilczka (Piast), najbliżej wpisania się na listę strzelców był Jakub Czerwiński. Środkowy obrońca Piasta wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego Damiana Kądziora i po przedłużeniu zagrania przez Ariela Mosóra, piłka uderzyła w poprzeczkę.

Chwilę przed przerwą, swoją okazję miał też Getinger ze Stali, tym razem na drodze do gola stanął słupek. Po zmianie stron, jako pierwszy pokazał się z dobrej strony Kądzior. Skrzydłowy z przeszłością w La Liga po indywidualnej akcji oddał celny strzał, ale na posterunku był bramkarz Stali Bartosz Mrozek.

Po upływie godziny gry, okazje bramkowe mieli gospodarze. Strzały Mikołaja Lebedyńskiego i Piotra Wlazły były niecelne i wynik wciąż nie ulegał zmianie. Kluczowa akcja meczu miała miejsce w 74. minucie. Po niecelnym strzale Felixa (Piast), sędziowie VAR zasygnalizowali zagranie ręką. Ich decyzję potwierdził główny arbiter Paweł Raczkowski, a rzut karny na gola zamienił Patryk Dziczek

Piłkarze Adama Majewskiego rzucili się do ataku, lecz kolejny raz potwierdzili, że mają problem z grą ofensywną. Na domiar złego, pozwolili rywalom na kontratak. W 88. minucie po prostopadłym podaniu Tomasiewicza, doświadczony napastnik Kamil Wilczek wbiegł w pole karne i przypieczętował wygraną Piasta.

PGE FKS Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Patryk Dziczek (80-karny), 0:2 Kamil Wilczek (88).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Marcin Flis, Arkadiusz Kasperkiewicz, Maciej Wolski, Alex Vallejo. Piast Gliwice: Jakub Czerwiński, Damian Kądzior.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 661.

PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Fabian Hiszpański (68. Maciej Wolski), Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Adam Ratajczyk (83. Bartłomiej Ciepiela), Alex Vallejo, Piotr Wlazło, Maciej Domański (59. Fryderyk Gerbowski) - Mikołaj Lebedyński (68. Mateusz Mak).

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis (46. Jakub Holubek) - Michael Ameyaw (90+1. Szczepan Mucha), Patryk Dziczek, Michał Chrapek (87. Tom Hateley), Grzegorz Tomasiewicz, Damian Kądzior (59. Jorge Felix) - Kamil Wilczek