more_horiz
Wiadomości

PlusLiga: Artur Szalpuk zostaje w Projekcie Warszawa! "To mój dom"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 17:40
Projekt Warszawa potwierdził, że Artur Szalpuk podpisał z klubem nową umową, która będzie obowiązywała do 2025 roku. 27-letni przyjmujący gra w stołecznym klubie od marca 2022 roku, kiedy dołączył z ukraińskiego Epicentr-Podolany Horodok. 
Artur Szalpuk zostaje w Projekcie Warszawa do 2025 roku - potwierdził klub z PlusLigi
Artur Szalpuk zostaje w Projekcie Warszawa do 2025 roku - potwierdził klub z PlusLigiFoto: FORUM/Mariusz Palczynski

- Warszawa to mój dom. Tutaj wychowywałem się siatkarsko, rozpoczynałem seniorską karierę oraz kontynuuję ją, rywalizując w jednej z najlepszych lig na świecie. Świetnie się tutaj czuję i nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań w stołecznych barwach - powiedział Artur Szalpuk.

Artur Szalpuk przedłużył umowę z Projektem Warszawa. "Tutaj wychowałem się siatkarsko"

Przyjmujący Projektu Warszawa ma na swoim koncie wiele osiągnięć reprezentacyjnych, od medali i tytułów z kadr młodzieżowych, po mistrzostwo świata zdobyte z seniorską reprezentacją Polski. Ten najważniejszy sukces przyszedł w 2018 roku, gdy Biało-Czerwoni z Szalpukiem w składzie pokonali w wielkim finale Brazylię i zawiesili na swojej szyi drugie z rzędu złoto globalnego czempionatu.

- Decyzja o przedłużeniu umowy z Arturem przyszła naturalnie. To niezwykle utalentowany zawodnik, jeden z najlepszych siatkarzy w PlusLidze, który stanowi ważny punkt naszej drużyny. Wierzyłem w jego umiejętności, gdy wracał do Warszawy po trudnym sezonie przerwanym wojną na Ukrainie, a on świetnie spłaca ten kredyt zaufania swoją wyśmienitą grą. Wierzę, że wspólnie będziemy świętować jeszcze wiele sukcesów i zwycięstw - powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sportowy Projektu. 

Artur Szalpuk rozpoczynał seniorską karierę w AZS Politechnice Warszawskiej. W barwach akademików grał w latach 2013-2015, skąd przeniósł się do Cerrad Czarnych Radom. Na swoim koncie ma także występy w Treflu Gdańsk i PGE Skrze Bełchatów oraz VERVA Warszawa Orlen Paliwa, gdzie grał w sezonie 2020/2021. W sezonie 2021/2022 reprezentował barwy ukraińskiego Epicentra Podolany-Horodok, ale po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na ten kraj powrócił do Polski i dokończył sezon w Projekcie Warszawa. W tym zespole rozpoczął także rozgrywki sezonu 2022/2023. 

Kolejne spotkanie Projektu odbędzie się 11 marca w hali COS Torwar o godz. 14.45. Rywalem stołecznego zespołu będzie lider tabeli PlusLigi - Aluron CMC Warta Zawiercie.

>>> Więcej o Projekcie Warszawa <<<

Czytaj także:

red/Projektwarszawa.waw.pl

Zobacz także

Zobacz także