more_horiz
Wiadomości

Memoriał Wagnera: doskonała obsada jubileuszowej edycji. Francja, Włochy i Słowenia przyjadą do Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 13:49
Jubileuszowa, 20. edycja siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia w Tauron Arenie Kraków. Organizatorzy zadbali o bardzo silną obsadę. Rywalami Polaków będą mistrzowie olimpijscy Francuzi, mistrzowie świata i Europy Włosi oraz wicemistrzowie Europy Słoweńcy.
W ubiegłym roku polscy siatkarze wygrali Memoriał Huberta Jerzego Wagnera
W ubiegłym roku polscy siatkarze wygrali Memoriał Huberta Jerzego Wagnera Foto: PAP/Łukasz Gągulski

- Bardzo mi zależało, aby zagrać z silnymi zespołami, bo będzie to najważniejszy turniej przed mistrzostwami Europy. Taki skład jest korzystny dla nas i kibiców, którzy zobaczą mocne drużyny oraz gwiazdy siatkówki. Cieszę się, że będziemy mieć w Krakowie tak wspaniałych przeciwników – przyznał trener reprezentacji Polski Nikola Grbić.

Memoriał Wagnera znowu w Krakowie

Memoriał Wagnera, uznawany za jeden z najlepszych towarzyskich turniejów siatkarskich w świecie, gości w Krakowie nieprzerwanie od 2016 roku.

- Poprzednia edycja przyciągnęła na trybuny 40 tysięcy kibiców, liczę że teraz będzie podobnie – powiedział Krzysztof Kowal, dyrektor Zakładu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który poinformował, że w kolejne dwie edycje imprezy - w 2024 i 2025 roku - także odbędą się w stolicy Małopolski.

W tym roku Memoriał Wagnera będzie obchodził 20. urodziny.

- Jestem zachwycony, nie wierzyłem, że tego doczekam takiego jubileuszu - powiedział pomysłodawca imprezy Jerzy Mróz, były prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, głównego organizatora turnieju, na który bilety od czwartku są już w sprzedaży.

20 lat tradycji Memoriału

Memoriał rozgrywany jest od 2003 roku z przerwą w 2020 roku, kiedy nie odbył się z powodu pandemii COVID-19.

Jego celem jest uhonorowanie pamięci najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki - Huberta Jerzego Wagnera, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata w 1974 roku i złotego medalu olimpijskiego w 1976 roku. Polacy 10-krotnie triumfowali w tej imprezie - w latach 2006, 2008-09, 2012-13, 2015, 2017-18, 2021-22.


Posłuchaj
00:54 Grbić memoriał Wagnera Trener "Biało-Czerwonych" - Serb Nikola Grbić cieszy się z możliwości rywalizacji z tak mocnymi przeciwnikami (IAR)

 

Dla wszystkich biorących w nim udział zespołów turniej będzie ostatnim etapem przygotowań do mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 28 sierpnia – 16 września w Bułgarii, Izraelu, Macedonii Północnej i we Włoszech.

Czytaj także:

/empe, PAP

Zobacz więcej na temat: SPORT Siatkówka Nikola Grbić

Zobacz także

Zobacz także