more_horiz
Wiadomości

Paryż 2024: polski sędzia stawia ultimatum ws. Rosjan! "Odmówię wyjazdu na igrzyska"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 13:25
Sędzia siatkarski Wojciech Maroszek postawił ultimatum w sprawie igrzysk olimpijskich Paryż 2024. Polak zapowiedział bojkot, jeżeli na turnieju wystąpią zespoły Rosji i Białorusi. 
Sędzia siatkarski Wojciech Maroszek grozi bojkotem igrzysk olimpijskich Paryż 2024, jeżeli na turnieju zagrają drużyny Rosji i Białorusi
Sędzia siatkarski Wojciech Maroszek grozi bojkotem igrzysk olimpijskich Paryż 2024, jeżeli na turnieju zagrają drużyny Rosji i BiałorusiFoto: FORUM/Mariusz Palczynski/MPAimages.com

W jednym z ostatnich wywiadów mer Paryża Anne Hidalgo przyznała, że nie chce Rosjan na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024, dopóki trwa rosyjska agresja na Ukrainę [od 24 lutego 2022 roku].

Coraz więcej krajów grozi bojkotem igrzysk w stolicy Francji. W tym gronie znalazła się również Polska. 

Polski sędzia siatkarski grozi bojkotem IO Paryż 2024. "Odmówię wyjazdu na igrzyska"

Swoje zdanie na ten temat wyraził Wojciech Maroszek, siatkarski sędzia, który przyznał, że jeżeli w turnieju olimpijskim wezmą udział zespoły Rosji i Białorusi, nie pojedzie na IO Paryż 2024. 

- Jeżeli otrzymam nominację na IO w Paryżu, a miałyby tam zagrać siatkarskie reprezentacje Rosji lub Białorusi, odmówię wyjazdu na igrzyska - napisał na Twitterze Wojciech Maroszek. 

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że MKOl nie wyklucza startu Rosjan i Białorusinów na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich pod neutralną flagą. Ponadto sportowcy z tych krajów mogą startować w turniejach... rozgrywanych w Azji

XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia 2024 roku.  


>>> Więcej o IO Paryż 2024 <<<

Wiceprezes PZLA Sebastian Chmara jest przeciwny dopuszczaniu Rosjan i Białorusinów do rywalizacji na igrzyskach olimpijskich:

Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także