more_horiz
Wiadomości

MŚ w short tracku: Nikola Mazur szósta na 500 m w Seulu. Natalia Maliszewska poza walką o medale

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2023 11:50
Nikola Mazur wygrała finał B i zajęła szóste miejsce w rywalizacji na 500 metrów podczas drugiego dnia mistrzostw świata w short tracku, które są rozgrywane w Seulu. Dziesiąty na tym dystansie wśród mężczyzn był Łukasz Kuczyński
Nikola Mazur wygrała finał B i zajęła szóste miejsce w rywalizacji na 500 metrów podczas drugiego dnia mistrzostw świata w short tracku, które są rozgrywane w Seulu
Nikola Mazur wygrała finał B i zajęła szóste miejsce w rywalizacji na 500 metrów podczas drugiego dnia mistrzostw świata w short tracku, które są rozgrywane w SeuluFoto: PZŁS

Mazur w pierwszym z ćwierćfinałów przyjechała jako druga, za plecami Holenderki Selmy Poutsmy. W swoim półfinale zawodniczka Stoczniowca Gdańsk znakomicie wystartowała i utrzymywała drugą, premiowaną awansem pozycję. Na nieszczęście dla Polki, na końcu przedostatniego okrążenia straciła równowagę i upadła, żegnając się z marzeniami o medalu. W trzyosobowym finale B Mazur przyjechała przed Włoszkami Arianną Valcepiną i Arianną Sighel, dzięki czemu zakończyła zmagania na szóstej pozycji. Rywalizację kobiet na 500 metrów podczas MŚ w Seulu zdominowały Holenderki – zwyciężyła Xandra Velzeboer, druga była Suzanne Schulting, a brązowy medal zdobyła Poutsma.

Nikola Mazur szósta na 500 metrów podczas MŚ w short tracku. Natalia Maliszewska nie awansowała do półfinałów w Seulu

Do półfinałów nie awansowała natomiast Natalia Maliszewska. Druga zawodniczka tego sezonu Pucharu Świata skutecznie przebrnęła do ćwierćfinałów przez repasaże. W trzecim biegu 1/4 finału Maliszewska, startująca z najbardziej zewnętrznego pola, próbowała szeroko atakować, ale nie była w stanie doścignąć rywalek i ostatecznie była trzecia. W klasyfikacji dystansu zajęła trzynastą pozycję.

Więcej szczęścia w ćwierćfinale 500 metrów miał z kolei Łukasz Kuczyński. Startując z trzeciego pola, Polak zdołał wyprzedzić Kanadyjczyka Maxime’a Lauona i awansował do dalszych zmagań. W półfinale 23-latek świetnie ruszył ze startu i długo utrzymywał drugą pozycję. Na dystansie wyprzedził go jednak późniejszy triumfator, Włoch Pietro Sighel, a trzecia lokata i uzyskany czas nie pozwoliły Polakowi na awans do biegu o medale. W finale B Kuczyński prowadził przez większość dystansu, jednak finisz nie poszedł po jego myśli. Najpierw wyprzedził go Laoun, a na ostatnich metrach upadł i dojechał do mety jako ostatni. Kuczyński finalnie został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji. Jedenaste miejsce zajął Diane Sellier. 21-latek w swoim ćwierćfinale przekroczył linię mety jako trzeci, jednak uzyskany czas (41.502 sekundy) nie premiował go do dalszej rywalizacji.


Do biegu o medale na 1500 metrów nie awansowały Gabriela Topolska i Kamila Stormowska. Pierwsza z nich długo przewodziła stawce w półfinale, ale ostatecznie musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych rywalek jak Schulting czy Belgijka Hanne Desmet. W finale B Topolska pokonała metę jako siódma i ostatecznie została sklasyfikowana na czternastej pozycji (Stormowska była dwudziesta). Mistrzynią świata została Schulting, a mistrzem – Koreańczyk Park Ji Won.

Polskie sztafety tuż za podium

Na koniec sobotnich zmagań w Korei Południowej startowały nasze sztafety. W mocno obsadzonych półfinałach Polki w składzie Maliszewska, Mazur, Topolska i Stormowska, a także nasi mężczyźni (Kuczyński, Michał Niewiński, Sellier, Neithan Thomas) finiszowali na czwartych miejscach i w ostatnim dniu MŚ w Seulu pojadą w finałach B. Szanse medalowe w niedzielnej rywalizacji na 1000 metrów zachowują Maliszewska i Stormowska (pewne udziału w ćwierćfinałach), a w repasażach na tym dystansie powalczy Sellier. Z kolei w półfinale sztafet mieszanych Polacy zmierzą się z Holendrami, Chińczykami i Amerykanami.

>>> Więcej o short tracku <<< 


inf. prasowa

Zobacz także

Zobacz także