Liga Mistrzów: Real Madryt - Liverpool FC. "Królewscy" nie zostawili złudzeń

2023-03-15, 22:54

Karim Benzema poprowadził Real do ćwierćfinału. Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Real Madryt przypieczętował awans do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. "Królewscy" wygrali na Santiago Bernabeu z Liverpoolem 1:0 po golu Karima Benzemy.

"The Reds" żałują szans

Jako pierwsi zaatakowali goście, którzy aby liczyć się w walce o awans, chcieli szybko wyjść na prowadzenie. W 6. minucie po błędzie Ruedigera i podaniu Salaha, świetną sytuację zmarnował jednak Darwin Nunez. Real nie zamierzał jednak odpuszczać - już w 11. minucie po strzale Kroosa interweniował Alisson.

Brazylijski bramkarz po kilkudziesięciu sekundach zablokował też strzał Viniciusa Juniora z najbliższej odległości. Przy strzale z 20. metrów Camavingi, golkiper gości sięgnął piłki po strzale Camavingi, gdy piłka trafiła w poprzeczkę.

"The Reds" nie odpuszczali, kolejne szanse marnowali jednak Nunez i Gakpo i do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Po przerwie zawodnicy Liverpoolu sprawiali wrażenie mniej pewnych siebie. Będąc przy piłce, mieli duże problemy z zaskoczeniem przeciwników, którzy odpowiadali szybkimi atakami.

Benzema przypieczętował awans

Dwie doskonałe okazje zmarnował Federico Valverde, niecelny strzał oddał też w polu karnym Karim Benzema. Podopieczni Jurgena Kloppa nie potrafili niczym zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy "Królewskich", a Real "zamknął" dwumecz w 79. minucie.

Po prostopadłym podaniu Camavingi piłka odbiła się od Benzemy w kierunku Viniciusa, a Brazylijczyk już leżąc odegrał piłkę zdobywcy Złotej Piłki, który strzalem do pustej bramki wyprowadził Real na prowadzenie.

Był to jedyny gol w meczu - Real potwierdził, że zasługuje na awans i może przygotowywać się do gier ćwierćfinałowych.

Real Madryt - Liverpool FC 1:0

Gol: 1:0 Karim Benzema (79. minuta)

Składy:

Real Madryt: Thibaut Courtois - Daniel Carvajal (86. Lucas Vasquez), Eder Militao, Antonio Ruediger, Nacho Fernandez - Toni Kroos (84. Aurelien Tchouameni), Eduardo Camavinga, Luka Modrić (82. Daniel Ceballos) - Federico Valverde, Karim Benzema (82. Rodrygo), Vinicius Jr (84. Marco Asensio).

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Virgil van Dijk, Ibrahima Konate, Andrew Robertson (90. Kostas Tsimikas) - Fabinho, James Milner (73. Alex Oxlade-Chamberlain), Diogo Jota (57. Harvey Elliott) - Mohamed Salah, Darwin Nunez (57. Roberto Firmino), Cody Gakpo (90+2. Fabio Carvalho).