more_horiz
Wiadomości

Reprezentacja Polski zagra z Brazylią? Sensacyjne doniesienia "O Globo"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 11:06
Według informacji brazylijskiej gazety "O Globo" UEFA i CONMEBOL ustaliły już harmonogram spotkań towarzyskich na marzec 2024 roku. Ma to być etap przygotowań do tego, by drużyny z Ameryki Południowej dołączyły do Ligi Narodów. W jednym z takich meczów potencjalnym rywalem reprezentacji Brazylii jest Polska.
Reprezentacja Brazylii podczas meczu piłkarskiego
Reprezentacja Brazylii podczas meczu piłkarskiegoFoto: Shutterstock.com/A.RICARDO

Coraz bliżej poszerzenia rozgrywek Ligi Narodów. Brazylijskie media informują, że UEFA i CONMEBOL doszły do porozumienia w sprawie spotkań towarzyskich, które mają być kolejnym z etapów, po którym drużyny południowoamerykańskie dołączyłyby do turnieju, dotychczas rozgrywanego na terenie Europy.

Reprezentacja Polski zagra z Brazylią? Sensacyjne informacje "O Globo"

Gazeta "O Globo" informuje, że w ramach przygotowań Brazylia rozegrałaby dwa towarzyskie spotkania na Starym Kontynencie. W gronie 16 potencjalnych rywali jest reprezentacja Polski. Oprócz Biało-Czerwonych są to: Chorwacja, Dania, Francja, Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria, Włochy, Węgry, Niemcy, Holandia, Belgia, Szkocja, Izrael, Serbia oraz Bośnia i Hercegowina.

Liga Narodów jest rozgrywana od sezonu 2018/2019. Pierwszym zwycięzcą została Portugalia. Ostatnią edycję wygrała Francja.

Polska po raz ostatni grała z Brazylią w 1997 roku, kiedy w towarzyskim meczu Biało-Czerwoni przegrali 2:4. Dla kadry gole strzelili Cezary Kucharski i Marek Citko. Dla "Kanarków" dubletami popisali się Giovanni i Ronaldo. Dwa lata później w Bangkoku Polacy zagrali nieoficjalnie z Brazylią i przegrali 0:2. 

>>> Więcej o Lidze Narodów <<<


Czytaj także
:

red

Zobacz także

Zobacz także