Serie A: Milan znowu gubi punkty. Remis w "polskim" meczu

2023-03-18, 23:00

Mecz Udinese - AC Milan. Foto: PAP/EPA/ETTORE GRIFFONI

AC Milan przegrał na wyjeździe z Udinese 1:3. To trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa "Rossonerich", których jutro w tabeli będą mogli wyprzedzić piłkarze AS Romy.

Mecz od początku nie układał się po myśli podopiecznych Stefano Pioliego - już w 9. minucie przegrywali po golu Roberto Pereyry. Tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Zlatan Ibrahimović, ale dwie minuty później mediolańczycy znowu musieli gonić wynik po trafieniu Beto.

Gol padł, ale jego autorem był Kingsley Ehizibue, czyli obrońca Udinese. Drużyna z San Siro ma obecnie 48 pkt i zajmuje 4. miejsce w tabeli Serie A. O jedno "oczko" mniej ma piąta Roma, która w niedzielę zmierzy się w derbach Rzymu z Lazio.

W "polskim" meczu pomiędzy Salernitaną a Bologną padł remis 2:2. Na boisku od pierwszego gwizdka oglądaliśmy jednak tylko Łukasza Skorupskiego - Krzysztof Piątek wszedł na murawę w 56. minucie, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

W sobotę grały także Monza i Cremonese. W starciu dwóch beniaminków padł remis 1:1. Klub z Cremony wciąż ma na koncie tylko jedno zwycięstwo i ze stratą aż 11 punktów do "bezpiecznej" strefy zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.