more_horiz
Wiadomości

WTA Miami: Iga Świątek wycofała się z turnieju! "Zdrowie jest najważniejsze"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 15:51
Iga Świątek nie zagra w turnieju WTA w Miami oraz w zawodach Billie Jean King Cup. Polska liderka rankingu WTA potwierdziła informację na temat problemów ze zdrowiem i podzieliła się wiadomością w mediach społecznościowych. 
Iga Świątek zmaga się z urazem
Iga Świątek zmaga się z urazemFoto: Jayne Kamin-Oncea / Reuters / Forum

Świątek narzekała na ból w okolicy żeber, który odczuwała już podczas startów w Indian Wells. Po przegranym półfinale turnieju z Jeleną Rybakiną tenisistka z Raszyna stwierdziła, że nie jest pewna, czy wystąpi na Florydzie.

Pierwszą rywalką na drodze Igi Świątek do obrony tytułu w Miami Open miała być Amerykanka Claire Liu. Polka mierzyła się ze sklasyfikowaną na 59. miejscu rankingu WTA rywalką dwukrotnie - podczas turnieju ASB Classic w Auckland w 2018 roku i niedawno w ramach Indian Wells. W obu konfrontacjach górą była zawodniczka z Raszyna.

Iga Świątek nie obroni tytułu w Miami Open. Polka oficjalnie wycofała się z turnieju

Iga Świątek w tamtym roku odniosła w Miami triumf, dzięki czemu dopisała do swojego konta aż 1000 punktów rankingowych. Już wiadomo, że Polka nie zwycięży w tym roku, a strata rywalek ulegnie zmniejszeniu.

W środę Polka zamieściła wpis w mediach społecznościowych i poinformowała, że wycofuje się z rywalizacji w Miami Open oraz Billie Jean King Cup, by jak najszybciej wrócić do zdrowia. 

- To była naprawdę bardzo trudna decyzja, ale nie mam wątpliwości, że zdrowie jest absolutnie najważniejsze - czytamy na Twitterze. 

Na kortach w Miami gra toczyć się będzie jednak nie tylko o punkty - na zwyciężczynię czeka imponująca nagroda w wysokości 1 262 220 dolarów. 

Czytaj także:

Iga Świątek

bg/red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także