WTA Miami: Magda Linette pokonała Wiktorię Azarenkę po trzysetowym boju. Polka gra dalej!

2023-03-25, 22:41

Magda Linette awansowała do 3. rundy turnieju WTA w Miami. Foto: AA/ABACA/Abaca Press/Forum

Magda Linette wygrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką 7:6 (7-3), 2:6, 6:4 w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Miami. Polka poznała kolejną rywalkę.

33-letnia Azarenka to była liderka światowego rankingu, która obecnie jest w nim 16. Wygrała w karierze 21 turniejów, w tym dwukrotnie wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne, gdzie w tym roku była w półfinale. Trzykrotnie też triumfowała w Miami.

Magda Linette, która w lutym skończyła 31 lat, plasuje się na 19. pozycji na liście WTA. Zmagania na Florydzie zaczęła w czwartek od zwycięstwa nad wracającą do zawodowego tenisa po dłuższej przerwie Rosjanką Jewgienią Rodiną 6:3, 6:4.

Mocny początek Linette

Polka od początku była solidna przy swoim serwisie, a już w drugim gemie była bliska przełamania Azarenki. Do pierwszego przełamania doszło w siódmym gemie. Niestety, to Białorusinka zdołała wygrać przy serwisie Linette.

W dziesiątym gemie Azarenka serwowała po zwycięstwo w pierwszej partii, jednak wtedy do gry wróciła poznanianka, która zdołała doprowadzić do wyrównania.

Ostatecznie o losach pierwszego seta rozstrzygnął tie-break,  w którym inicjatywę przejęła Linette. Ostatnią akcją był podwójny błąd serwisowy Azarenki, który potwierdził pierwszy krok Polki w kierunku wygranej.

Polka wytrzymała presję

Linette rozpoczęła drugą partię od mocnego akcentu, bowiem pewnie przełamała byłą liderkę rankingu WTA. Kilka minut później mogło być już 3:0, jednak Białorusinka ostatecznie zdołała uciec spod topora, a następnie doprowadziła do wyrównania.

Była liderka WTA triumfowała w czterech kolejnych gemach, pewnie zwyciężając 6:2.

Białorusinka mocno rozpoczęła także decydującego seta, wygrywając w dwóch pierwszych gemach. Później do głosu doszła jednak Polka, która zwyciężyła w czterech kolejnych partiach.

Ostatecznie nie doszło już do żadnych przełamań i choć Azarenka obroniła trzy piłki meczowe, czwartej nie była w stanie - set zakończył się wynikiem 6:4 dla Linette, a cały mecz - 2:1.

- Mental był dziś kluczowy. Zakładałam, że niezależnie od tego, co się będzie działo, będę robić na korcie i grać swoje. Starałam się nie zwracać uwagi na błędy, a popełniłam kilka strasznych, ale wiało mocno i warunki nie były przyjemne. Obie miałyśmy duże sinusoidy w swojej grze, ale ostatecznie to ja byłam górą - podkreśliła przed kamerami Canal Plus 31-letnia poznanianka.

Rywalką Polki w 1/8 finału będzie rozstawiona z numerem trzecim Jessica PegulaAmerykanka pokonała swoją rodaczkę Danielle Collins 6:1, 7:6 (7-0).

Wynik meczu 3. rundy Miami Open:

Magda Linette (Polska, 20) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 14) 7:6 (7-3), 2:6, 6:4