more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: piękne obrazki w Planicy. Dawid Kubacki znalazł się na podium, Lanisek pokazał klasę

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 12:54
Choć Dawid Kubacki przedwcześnie zakończył sezon i nie przyjechał do Planicy, środowisko skoków narciarskich nie zapomniało o Polaku. W niedzielę w trakcie i po zakończeniu ostatniego sezonu Pucharu Świata nie zabrakło gestów wsparcia dla Kubackiego i jego żony, a pięknym gestem popisał się Anze Lanisek.
Anze Lanisek stanął na podium sezonu z podobizną Dawida Kubackiego
Anze Lanisek stanął na podium sezonu z podobizną Dawida Kubackiego Foto: PAP/Grzegorz Momot

Niedzielny konkurs lotów na Letalnicy był ostatnim w sezonie 2022/2023 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Niezwykle emocjonujące zawody wygrał Słoweniec Timi Zajc przed swoim rodakiem Anze Laniskiem i Austriakiem Stefanem Kraftem.

Całe środowisko pamięta o Kubackim

W Planicy zabrakło Dawida Kubackiego, który przedwcześnie zakończył sezon ze względu na poważne problemy zdrowotne swojej żony, Marty. Środowisko skoków narciarskich nie zapomniało o liderze polskiej kadry i od początku mocno wspierało Kubackich.

Ostatni dzień rywalizacji w sezonie przyniósł kilka pięknych gestów skierowanych do czwartego zawodnika klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.

Już w trakcie konkursu podczas tradycyjnej rozmowy szefa Pucharu Świata Sandro Pertile ze swoim asystentem Borkiem Sedlakiem, Włoch przekazał życzenia dla żony 33-latka. - Rodzina skoków jest z wami - mówił przez radio Pertile, co uchwyciły telewizyjne kamery.

Tuż po zakończeniu zawodów trzech najlepszych zawodników konkursu pozowało do zdjęć z transparentem. "Dawid, powodzenia dla twojej rodziny" - mogliśmy przeczytać.

Co ważne, słowa napisano w języku polskim.

Lanisek i Kubacki na podium

Do kolejnej pięknej manifestacji doszło podczas dekoracji trzech najlepszych zawodników sezonu. Dzięki świetnym występom w Planicy, Anze Lanisek wyprzedził w klasyfikacji generalnej Kubackiego i zajął w niej trzecie miejsce.

Słoweniec już wcześniej mówił, że według niego Polak zasłużył na drugie miejsce w Pucharze Świata. Gdy Lanisek wchodził na podium, pojawił się więc na nim z kartonową podobizną Kubackiego. Reprezentant gospodarzy finałowych zawodów nie ukrywał przy tym łez.

Co ważne, najnowsze wieści na temat stanu zdrowia Marty Kubackiej są pozytywne, co jej mąż potwierdził w niedzielę w rozmowie z Eurosportem.

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:


Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

/empe


Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także