Doznał poważnej kontuzji na mundialu. Yasser Al-Shahrani wrócił do treningów

2023-04-07, 14:45

Yasser Al-Shahrani doznał kontuzji w meczu z Argentyną. Foto: PAP/EPA/Noushad Thekkayil

Obrońca piłkarskiej reprezentacji Arabii Saudyjskiej, Yasser Al-Shahrani, wrócił do treningów ze swoim klubem Al-Hilal, 133 dni po poważnej kontuzji. Urazu doznał podczas meczu zakończonego sensacyjnym zwycięstwem 2:1 nad Argentyną w katarskim mundialu.

30-letni Al-Shahrani wówczas nabawił się obrażeń głowy, klatki piersiowej i brzucha po zderzeniu z własnym bramkarzem Mohammedem Al Owaisem w ostatnich minutach meczu z "Albicelestes". Ze względu na długą przerwę w meczu słoweński sędzia doliczył do drugiej połowy blisko kwadrans.

Lewy obrońca, który ma na swoim koncie 70 występów, przeszedł operację twarzy i trzustki po tym, jak został przetransportowany samolotem z Dauszy do Rijadu.

Al-Hilal opublikował na Twitterze zdjęcia Al-Shahraniego, który został ciepło przyjęty przez kolegów z drużyny, którzy utworzyli dla niego powitalny szpaler podczas treningu. Trzeci zespół ligi saudyjskiej w piątek wieczorem zagra na wyjeździe z Al-Szabab, w którym występuje Grzegorz Krychowiak.

Klub Al-Shahraniego traci osiem punktów do lidera Al-Ittihad i siedem do Al-Nassra, gdzie gra Cristiano Ronaldo.

Rekonwalescent ma nadzieję, że będzie gotowy do gry, w której Al-Hilal 29 kwietnia na Stadionie Króla Fahda w Rijadzie będzie gospodarzem pierwszego meczu finałowego Azjatyckiej Ligi Mistrzów z Urawą Red Diamonds. Japoński zespół prowadzony przez Macieja Skorżę rewanż rozegra 6 maja na Urawa Komaba w Saitamie.