more_horiz
Wiadomości

Fortuna 1 Liga: Ruch Chorzów będzie miał nowy stadion! "Ruszamy z harmonogramem"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 11:11
Wszystko wskazuje na to, że Ruch Chorzów doczeka się nowego stadionu. Prezydent miasta Andrzej Kotala poinformował w mediach społecznościowych, że odbył rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim. Omawiano między innymi budowę obiektu piłkarskiego. - Ruszamy z harmonogramem i zabezpieczeniem pozostałej kwoty - napisał na Twitterze.
Stadion Klubu Sportowego Ruch Chorzów przy ulicy Cichej 6
Stadion Klubu Sportowego Ruch Chorzów przy ulicy Cichej 6Foto: print screen/ksruch.com

- Już po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu zapewnił o wsparciu ze środków rządowych budowy stadionu dla Ruchu Chorzów. Mówimy o dotacji na poziomie 120 mln zł jeszcze w tym roku. Teraz rozmowy z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem. Ruszamy z harmonogramem i zabezpieczeniem pozostałej kwoty - czytamy we wpisie Kotali.

Ruch Chorzów będzie miał nowy stadion

Ruch Chorzów gra obecnie w Gliwicach, bo stadion przy ul. Cichej 6 nie spełnia wymogów licencyjnych. "Niebiescy" walczą o powrót do Ekstraklasy. Obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, co daje im bezpośredni awans.

Nowy stadion 14-krotnego mistrza Polski ma powstać w ciągu 3-4 lat. Mówi się o kosztach w wysokości 200 milionów złotych. Drugą część potrzebnej kwoty ma pokryć miasto.

Ruch to obok Legii Warszawa, Górnika Zabrze i Wisły Kraków najbardziej utytułowany klub w historii Polski. Na swoim koncie 14. tytułów. Po raz ostatni w sezonie 1988/1989.

>>> Więcej o Ruchu Chorzów <<< 


Czytaj także
:


Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także