Puchar Polski: Legia Warszawa z trofeum! Tobiasz zatrzymał Raków w konkursie rzutów karnych

2023-05-02, 19:03

Kacper Tobiasz wielokrotnie ratował Legię przed utratą bramki. Foto: PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa wygrała z Rakowem Częstochowa w finale Pucharu Polski. "Wojskowi" grali w osłabieniu od 6. minuty, jednak doprowadzili do dogrywki, a następnie rzutów karnych, w których zwyciężyli 6:5.

Relacja meczu finałowego Pucharu Polski Legia Warszawa – Raków Częstochowa na antenie radiowej Jedynki. Na stadionie PGE Narodowy są nasi sprawozdawcy - Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

Gorący początek, czerwona kartka i oblężenie. Tobiasz dowodził obroną warszawskiej twierdzy

Początek spotkania przebiegł pod znakiem ostrej gry, dużej agresji na boisku i festiwalu kartek. Od 6. minuty Legia grała w osłabieniu - chwilę wcześniej przed szansą na zdobycie bramki mógł stanąć Fran Tudor, jednak został nieprzepisowo zatrzymany przez Ribeiro. Arbiter zapoznał się z analizą VAR i wydał werdykt - czerwona kartka dla gracza „Wojskowych”.

W 8. minucie Ivi Lopez mógł zamienić rzut wolny na bramkę, jednak świetną paradą popisał się Kacper Tobiasz. Golkiper Legii utrzymywał swój zespół w grze, po chwili popisując się kolejną obroną po strzale Gutkovskisa.

Osłabieni „Wojskowi” bronili dostępu do własnej bramki, a Raków szukał swojej szansy na zdobycie pierwszej bramki. Częstochowian zatrzymywał jednak Tobiasz, który wybronił groźne uderzenia Koczerhina i Gutkovskisa.

Niewidzialna przewaga Rakowa

Od pierwszych minut drugiej połowy Raków przystąpił do ataku na bramkę osłabionego rywala, jednak w grze podopiecznych Marka Papszuna brakowało dokładności i zdecydowania.

Podopieczni Kosty Runjaicia odgryzali się pojedynczymi atakami, jednak inicjatywa należała do częstochowian. Tym jednak brakowało animuszu, co przełożyło się na bezbramkowy rezultat w regulaminowym czasie gry.

W dogrywce obraz gry znacząco się nie zmienił - Raków atakował, a Legia skutecznie się broniła.

O rozstrzygnięciu zadecydował konkurs rzutów karnych. Piłkarze obu drużyn przez długi czas nie mylili się. Przy stanie 6:5 dla Legii do piłki podszedł Mateusz Wdowiak, którego strzał został obroniony przez Kacpra Tobiasza.

W rozegranym na stołecznym PGE Narodowym finałowym spotkaniu "Wojskowi" wygrali po rzutach karnych z broniącym trofeum Rakowa Częstochowa. O szczegółach - Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk (PR1) 1:16