more_horiz
PR24 Portal
Section05

Puchar Polski

TYLKO U NAS Raków ma nowy cel. Papszun: najważniejsze przed nami

Raków Częstochowa nie zdołał zdobyć trzeciego z rzędu Pucharu Polski, gdyż we wtorek przegrał po rzutach karnych w finale z Legią Warszawa. Drużyna spod Jasnej Góry jest jednak o krok od mistrzostwa kraju i chce przypieczętować sukces już w niedzielę. - Najważniejsze przed nami. To, o czym marzyliśmy jest bardzo blisko i będziemy do tego dążyć - powiedział trener częstochowian Marek Papszun w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Puchar Polski Marek Papszun Tomasz Kowalczyk Raków Częstochowa Legia Warszawa Ekstraklasa

TYLKO U NAS Legia zagrała na zero z tyłu. "To była walka o przetrwanie"

Piłkarze Legii Warszawa sięgnęli po Puchar Polski po pokonaniu Rakowa Częstochowa po rzutach karnych. - To była walka o przetrwanie - powiedział pomocnik warszawskiej drużyny Patryk Sokołowski w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Radiowej Jedynki. Legioniści przez niemal cały mecz grali bowiem w osłabieniu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Puchar Polski Legia Warszawa Raków Częstochowa Tomasz Kowalczyk Stadion Narodowy

Legia - Raków. Różne drogi finalistów Pucharu Polski

W drodze do wtorkowego finału Pucharu Polski Legia rozegrała pięć meczów, a Raków cztery. Warszawianie raz awans wywalczyli w dogrywce, a raz konieczny był konkurs rzutów karnych. Z kolei broniąca trofeum ekipa z Częstochowy w tej edycji nie straciła jeszcze gola. Mecz, który zadecyduje o trofeum, odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Raków Częstochowa Legia Warszawa Puchar Polski