more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: szaleństwo w Częstochowie! Tak kibice Rakowa przywitali mistrzów Polski [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 08:30
Na trzy kolejki przed końcem sezonu Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa zdobyli pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski. Po meczu z Koroną Kielce kibice "Medalików" czekali na autokar z zespołem mistrza Polski.
Raków Częstochowa po raz pierwszy w historii został mistrzem Polski
Raków Częstochowa po raz pierwszy w historii został mistrzem PolskiFoto: PAP/Waldemar Deska

Piłkarze Rakowa Częstochowa, mimo porażki w 31. kolejce w Kielcach z Koroną 0:1, zapewnili sobie po raz pierwszy w historii mistrzostwo Polski. Raków na trzy kolejki przed końcem sezonu Ekstraklasy wyprzedza o 11 punktów Legię Warszawa, która przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:2.

Raków Częstochowa mistrzem Polski. Kibice i piłkarze świętowali największy sukces w historii klubu

Na autokar z piłkarzami Rakowa i trenerem Markiem Papszunem czekali w siedzibie klubu właściciel Michał Świerczewski i szef Rady Nadzorczej Wojciech Cygan. Piłkarze świętowali już historyczny tytuł w drodze powrotnej z Kielc. Pod stadionem na Limanowskiego zgromadzili się kibice "Medalików", którzy wspólnie z zawodnikami celebrowali największy sukces zespołu spod Jasnej Góry.

Wraz z końcem sezonu miejsce Marka Papszuna zajmie jego dotychczasowy asystent Dawid Szwarga, który poprowadzi Raków Częstochowa  w eliminacjach Ligi Mistrzów.

"Medaliki" mają na swoim koncie już dwa wicemistrzostwa Polski oraz po dwa Puchary Polski i Superpuchary - wszystko w 2021 i 2022 roku.

Do końca sezonu Ekstraklasy pozostały trzy kolejki - ostatnia 7 maja. Wszystkie spotkania zaplanowano na godz. 17.30.  

>>> Więcej o Rakowie Częstochowa <<< 

 

 

 

Czytaj także:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także