more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Raków Częstochowa zbiera gratulacje. "Coś wspaniałego. Szacunek i brawa"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 08:28
Środowisko sportowe gratuluje Rakowowi pierwszego mistrzostwa Polski. Sukces piłkarzy z Częstochowy docenili m.in. prezes PZPN Cezary Kulesza i jego poprzednik Zbigniew Boniek. Nie zabrakło też gratulacji od Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wielkiego rywala - Legii Warszawa.
Piłkarze Rakowa Częstochowa świętują pierwszy tytuł w historii klubu
Piłkarze Rakowa Częstochowa świętują pierwszy tytuł w historii klubuFoto: PAP/Waldemar Deska

Podopieczni Marka Papszuna przegrali wprawdzie w niedzielę w Kielcach z Koroną 0:1, ale wobec porażki Legii w Szczecinie z Pogonią 1:2 mogą już świętować sukces. Na trzy kolejki przed końcem sezonu PKO BP Ekstraklasy wyprzedzają stołeczny zespół o 11 punktów.

- Taaaak! Jesteśmy Mistrzem Polski! Podziękowania i gratulacje dla zawodników, sztabu, pracowników klubu, kibiców oraz wszystkich innych osób, które pomagały. Zrobiliśmy to, o czym kilka lat temu mogliśmy co najwyżej marzyć - napisał na Twitterze właściciel klubu Michał Świerczewski.

Historyczny triumf Rakowa Częstochowa. Rywale gratulują mistrzostwa Polski

Organizująca rozgrywki Ekstraklasa S.A. przypomniała, że to pierwsze mistrzostwo Polski w historii Rakowa. - Dzięki temu został dziewiętnastym zespołem na liście zdobywców tytułu najlepszej drużyny w kraju - dodano.

- Raków mistrzem Polski w sezonie 2022/23! Gratulacje dla zawodników, trenera i sztabu szkoleniowego! - napisał na Twitterze prezes PZPN Cezary Kulesza.

Jego poprzednik na tym stanowisku Zbigniew Boniek, obecnie wiceprezydent UEFA, pogratulował kolejno: Świerczewskiemu, Papszunowi (o którym napisał "Mister Papszun"), drużynie, kibicom i "wszystkich tym, którzy przy tym sukcesie pracowali".

- Coś wspaniałego. Szacunek i brawa - zakończył swój wpis Boniek.

Do gratulacji dołączyła się również m.in. Legia. "[...] powodzenia w Pucharach i do zobaczenia na Łazienkowskiej" - dodał stołeczny klub.

O sukcesie Rakowa pamiętało też Ministerstwo Sportu i Turystyki. - Poznaliśmy mistrza Polski! Gratulacje dla Rakowa - napisano na Twitterze MSiT.

Marek Papszun architektem sukcesu

W poprzednich dwóch sezonach Raków zajmował drugie miejsce w ligowej tabeli i dwukrotnie wywalczył Puchar Polski. Tym razem podopieczni Papszuna przegrali finał PP (2 maja w rzutach karnych z Legią), ale sięgnęli po historyczny tytuł mistrzowski.

Już w kwietniu działacze klubu z Częstochowy ogłosili, że po tym sezonie miejsce Papszuna, który zdecydował się nie przedłużyć wygasającego w czerwcu kontraktu, zajmie jego dotychczasowy asystent Dawid Szwarga.

Do końca sezonu Ekstraklasy pozostały trzy kolejki - ostatnia 7 maja. Wszystkie spotkania zaplanowano na godz. 17.30.  

>>> Więcej o Rakowie Częstochowa <<< 


Czytaj także
:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

red/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także