ME U17 w piłce nożnej: Polska - Niemcy. Finał nie dla Biało-Czerwonych! Porażka po kapitalnym meczu

2023-05-30, 19:01

Reprezentacja Polski do lat 17 podczas mistrzostw Europy. Foto: print screen/Uefa.com

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała z Niemcami 3:5 w półfinale mistrzostw Europy z Niemcami. W drugim spotkaniu Hiszpania przegrała z Francją 1:3.

Podopieczni Marcina Włodarskiego już w 7. minucie objęli prowadzenie po golu Daniela Mikołajewskiego. Chwilę później świetną szansę miał Mateusz Skoczylas, ale przestrzelił obok bramki. Blisko podwyższenia był także Filip Wolski, ale nie udało się podwyższyć prowadzenia.

Polska przegrała z Niemcami w półfinale Euro U17. Biało-Czerwoni w najlepszej czwórce mistrzostw Europy

Nieoczekiwanie w 23. minucie po składnej akcji i dośrodkowaniu wyrównującego gola dla Niemiec strzelił Max Moerstedt.

Po stracie bramki Polacy nie stracili werwy. Jeszcze przed zejściem na przerwę ponowne prowadzenie w meczu dał Karol Borys, który wykorzystał swoją szansę w polu karnym i pokonał Maksa Schmitta.

Chwilę po przerwie do remisu doprowadził Paris Brunner. Nie był to koniec kłopotów Polaków. Zaledwie kilka minut później Charles Herrmann po raz pierwszy w spotkaniu wyprowadził Niemców na prowadzenie.

Radość rywali trwała zaledwie trzy minuty. Remis Biało-Czerwonym zapewnił Filip Wolski.

W ostatnich dziesięciu minutach po stałym fragmencie znów na prowadzenie wyszli Niemcy za sprawą Assana Ouedraogo. Zespół Włodarskiego szukał okazji, by odrobić straty, jednak nie udało się już zaskoczyć rywali. Piątą bramkę dla Niemiec zdobył jeszcze w końcówce Robert Ramsak.

Niemcy - Francja w finale Euro

Polacy przegrali z Niemcami 3:5, ale Biało-Czerwoni ostatecznie znaleźli się w najlepszej czwórce mistrzostw Europy do lat 17. W drugim półfinale Hiszpania przegrała z Francją 1:3.

Mistrzostwa Europy są jednocześnie kwalifikacjami do tegorocznych mistrzostw świata U-17, zaplanowanych na 10 listopada – 2 grudnia w Peru. Dostaną się do nich wszyscy półfinaliści Euro oraz zwycięzca barażu pomiędzy dwoma przegranymi ćwierćfinalistami z najlepszym dorobkiem po fazie grupowej.

Finał Euro U17 odbędzie się w piątek 2 czerwca na Hidegkuti Nándor Stadion w Budapeszcie.

>>> Więcej o piłce nożnej <<<

POLSKA - NIEMCY 3:5 (2:1)

Bramki: D. Mikołajewski - 7, M. Moerstedt - 23, K. Borys - 31, P. Brunner - 57, Ch. Herrmann - 65, F. Wolski - 68, A. Ouedraogo - 79, R. Ramsak - 83

Polska: Miłosz Piekutowski - Dominik Szala (87. Nico Adamczyk), Igor Orlikowski, Michał Gurgul - Krzysztof Kolanko (67. Jakub Krzyzanowski), Karol Borys (70. Maksymilian Sznaucner), Igor Brzyski, Filip Rejczyk, Filip Wolski - Mateusz Skoczylas (67. Mike Huras), Daniel Mikołajewski (70. Oskar Tomczyk)

Ten wynik oznacza, że Polacy zakończyli turniej na trzecim miejscu. Z tego faktu cieszy się pomocnik Krzysztof Kolanko (IAR) 0:10