more_horiz
Wiadomości

Liga Narodów siatkarek: 10 zwycięstw - Polki najlepsze w fazie zasadniczej. WYNIKI, TERMINARZ, TABELA

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2023 16:00
Reprezentacja Polski siatkarek ma za sobą rywalizację w fazie zasadniczej Ligi Narodów. Biało-Czerwone rywalizowały w tureckiej Antalyi, Hongkongu oraz w koreańskim Suwon. Podopieczne Stefano Lavariniego zakończyły tę fazę z 10 zwycięstwami na koncie i awansowały do finału rozgrywek. Kiedy kolejny mecz w Lidze Narodów? Z kim zagrają Polski w ćwierćfinale turnieju finałowego w USA?
Polskie siatkarki w Lidze Narodów
Polskie siatkarki w Lidze NarodówFoto: print screen/en.volleyballworld.com

Podopieczne Stefano Lavariniego z kompletem zwycięstw zakończyły pierwszą odsłonę rywalizacji w Lidze Narodów w Antalyi. Polki pokonały kolejno Kanadę 3:2, Włochy 3:1, Tajlandię 3:1 i na koniec aktualne mistrzynie świata Serbki 3:0. 

Z Turcji Biało-Czerwone przeniosły się do Hongkongu, gdzie wygrały trzy z czterech meczów. Polskie siatkarki wygrały z Dominikaną 3:1, Turcją 3:0 i Chinami 3:0. Nieco niespodziewanie uległy natomiast Holandii 0:3.

Na koniec fazy interkontynentalnej podopieczne Stefano Lavariniego grały w koreańskim Suwon. Grę w Korei Południowej rozpoczęły od zaciętego meczu z USA, w którym przegrały 2:3. Po tie-breaku okazały się natomiast lepsze od Niemek. Następnie Biało-Czerwone pokonały Bułgarię (3:1). Rywalizację zakończyły w niedzielę 2 lipca, spotkaniem z gospodyniami turnieju. Biało-Czerwone pewnie wygrały 3:0.

Polki o końcowy triumf w fazie zasadniczej walczyły do samego końca, a o ostatecznym ich sukcesie zdecydował niedzielny mecz podczas turnieju w Korei, w którym reprezentacja USA zmierzyła się z Chinami. Przegrana 2:3 Amerykanek z Azjatkami sprawiła, że to Biało-Czerwone mogą cieszyć się ze zwycięstwa w fazie zasadniczej.

Z kim Polki zagrają w finale Ligi Narodów w USA?

Polki znalazły się zatem wśród ośmiu najlepszych ekip, które zagrają w lipcu w turnieju finałowym Ligi Narodów w amerykańskim Arlington. 

Rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym, a Biało-Czerwone w ćwierćfinale zagrają z ósmą drużyną fazy zasadniczej, którą są Niemki. W tym roku światowa federacja (FIVB) i organizująca rozgrywki Volleyballworld zrezygnowały z rozstawienia z numerem pierwszym zespołu gospodarzy.

Polki mają już zapewnioną co najmniej piątą lokatę w tegorocznej LN, co stanowi wyrównanie ich najlepszego osiągnięcia z 2019 roku.

W tym roku podopieczne trenera Lavariniego wezmą udział w trzech dużych imprezach - Lidze Narodów, mistrzostwach Europy oraz w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. 

Terminarz i wyniki Polek w Lidze Narodów 2023:

Antalya (Turcja):

Polska – Kanada 3:2
Polska – Włochy 3:1
Polska - Tajlandia 3:1
Polska – Serbia 3:0 

Hongkong (Chiny):

Polska – Dominikana 3:1
Polska – Turcja 3:0
Polska – Holandia 0:3
Polska – Chiny 3:0

Suwon (Korea Południowa):

Polska – USA 2:3
Polska – Niemcy 3:2
Polska – Bułgaria 3:1
Polska – Korea Południowa 3:0

Turniej finałowy - Arlington, USA (12-16 lipca)

TABELA fazy interkontynentalnej Ligi Narodów 2023:

Tabela Ligi Narodów siatkarek  
źródło: flashscore.pl

>>> Więcej o Lidze Narodów siatkarek <<< 

red

Zobacz także

Zobacz także