more_horiz
Wiadomości

Roland Garros: dyskwalifikacja w Paryżu. Oberwała dziewczynka od podawania piłek [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2023 15:27
Japonka Miyu Kato i Indonezyjka Aldila Sutjiadi rywalizujące wspólnie w deblu podczas wielkoszlemowego French Open zostały zdyskwalifikowane po tym, jak japońska tenisistka uderzyła piłką jedną z pracujących na korcie dziewczynek podczas niedzielnego meczu trzeciej rundy.
Japońska tenisistka uderzyła piłką jedną z pracujących na korcie dziewczynek
Japońska tenisistka uderzyła piłką jedną z pracujących na korcie dziewczynekFoto: Mathias Schulz/imago sport/Twitter

W Paryżu jest nasz wysłannik Cezary Gurjew, dziennikarz radiowej Jedynki. Na jego relacje zapraszamy na anteny Polskiego Radia i na stronę PolskieRadio24.pl. Podczas Roland Garros zachęcamy także do słuchania specjalnego Podcastu prosto z French Open.

Do incydentu doszło w spotkaniu trzeciej rundy między Kato i Sutjiadi a czesko-hiszpańską parą Marie Bouzkova, Sara Sorribes Tormo. Japonka nieumyślnie przerzuciła piłkę na drugą stronę siatki przy prowadzeniu Czeszki i Hiszpanki 7:6 (7-1), 3:1.

Sędzia meczu Alexandre Juge początkowo dał Kato jedynie ostrzeżenie, jednak Bouzkova i Sorribes Tormo domagały się dyskwalifikacji rywalek.

- Nie, nie, pozwólcie, że wam wytłumaczę. Ona nie zrobiła tego celowo, a dziewczynka nie doznała urazu - wytłumaczył swoją decyzję sędzia.

- Nie zrobiła tego celowo? Dziewczynka płacze - powiedziała Hiszpanka, natomiast Czeszka zwróciła uwagę, że dziewczynka krwawi i płacze, dodając, że sędzia powinien z nią porozmawiać.

Po rozmowie z poszkodowaną Juge zmienił decyzję i poinformował o dyskwalifikacji Kato i Sutjiadi.

W ćwierćfinale Bouzkova i Sorribes Tormo zmierzą się z Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez.

Czytaj też:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o Roland Garros <<< 

Zobacz także

Zobacz także