more_horiz
Wiadomości

PKOl i sportowcy zapraszają na Olimpijski Weeekend w Kołobrzegu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 06:00
Polski Komitet Olimpijski oraz Miasto Kołobrzeg zapraszają na wyjątkowe wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym – Olimpijski Weekend w Kołobrzegu, podczas którego poza niezliczonymi atrakcjami sportowymi, grami, zabawami, konkursami, będzie można spotkać się z polskimi medalistami olimpijskimi!
Polski Komitet Olimpijski oraz Miasto Kołobrzeg zapraszają na wyjątkowe wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym  Olimpijski Weekend w Kołobrzegu
Polski Komitet Olimpijski oraz Miasto Kołobrzeg zapraszają na wyjątkowe wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym – Olimpijski Weekend w KołobrzeguFoto: mat.pras

Olimpijski Weeekend w Kołobrzegu

Impreza odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca (sobota i niedziela) na kołobrzeskiej plaży Milenium (wejście nr 8). W programie na uczestników i plażowiczów czeka masa zabawy: turniej siatkówki plażowej, sportowe strefy i konkursy z nagrodami, fun park i sławne Olimpijskie Koło Fortuny!

To wyjątkowe wydarzenie po raz pierwszy zawita nad polskie morze. Mamy nadzieję, że to będzie początek wspaniałego cyklu spotkań największych polskich gwiazd sportu ze swoimi kibicami. A to wszystko oczywiście za darmo i z tysiącami nagród do wygrania.

Partnerem PKOl i współorganizatorem imprezy jest miasto Kołobrzeg – w tym roku to Rowerowa Stolica Polski. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR Kołobrzeg) przygotował z tej okazji ciekawe atrakcje. W sobotę rozegrany zostanie pierwszy turniej w ramach cyklu Otwartych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego im. Janusza Kamińskiego w siatkówce plażowej. Organizatorem jest Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. Turniej rozgrywany jest dla mężczyzn i kobiet (zgłoszenia przyjmowane są w formie elektronicznej pod adresem maro-mierzwa@wp.pl).

W niedzielę odbędzie się Otwarty Olimpijski Turniej Siatkówki Plażowej dla wszystkich chętnych w różnych kategoriach (dzieci, młodzież, rodziny, miksty). Zapisy przyjmowane będą na miejscu od 10:00 do 10:30.

Ponadto w niedzielę w godzinach 9:00-12:00 przy stacji rowerów miejskich przy kamiennym szańcu funkcjonować będzie Strefa Rowerowej Stolicy Polski. Będzie to miejsce, w którym będzie promowana rywalizacja z aplikacją Aktywne Miasta wspólnie z Klubem Kolarskim Ziemia Kołobrzeska. Z tego też miejsca ok. godziny 10:00 wystartuje Rajd Rowerowy.

W programie Olimpijskiego Weekendu w Kołobrzegu, na pięknej plaży Milenium, swoje strefy zorganizują także Sponsorzy Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W Strefie Orlen będzie można spotkać choćby Małgorzatę Hołub-Kowalik – mistrzynię olimpijską w sztafecie mieszanej 4×400 m oraz wicemistrzynię olimpijską w sztafecie kobiet 4×400 m z Tokio (2020) czy żeglarza Jacka Piaseckiego – członka załogi olimpijskiej klasy 49er oraz zawodników piłki ręcznej plażowej. Ponadto każdy odwiedzający będzie mógł skorzystać ze strefy fitness z aerobikiem, strechingiem, czy zumby z instruktorem. W strefie Igrzysk będą konkurencje lekkoatletyczne, w tym trening z Małgorzatą Hołub-Kowalik, bieganie na bieżni, piłka ręczna plażowa oraz energorowery.
Krajowa Grupa Spożywcza z marką Polski Cukier przygotuje wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy, w tym malowanie twarzy czy stoisko z watą cukrową.

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej także zaprezentuje wiele atrakcji dla dzieci: kolorowanki, bańki mydlane, aktywności sportowe dla najmłodszych i tych nieco starszych.

Firma Ferrero z programem KINDER Joy of moving będzie zachęcać do aktywności refleksomierzem, plażowymi kortami do tenisa, czy kolorowankami tablicowymi.

Ponadto w Strefie Idei Olimpijskiej PKOl „Co lubię? Sport lubię!” czekać będzie Olimpijskie Koło Fortuny – znane wszystkim uczestnikom choćby warszawskich pikników. W tej strefie znajdą się także informacje o #BieguFairPlayPKOl, gry i zabawy edukacyjne oraz będzie można samodzielnie wykonać symbol olimpijski.

W programie Olimpijskiego Weekendu w Kołobrzegu znajdą się także stoisko III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Odwiedzi nas także Ogień Pokoju przemierzający Polskę przed tą największą multidyscyplinarną imprezą sportową w Europie w tym roku. Ogień dotrze do Kołobrzegu w niedzielę i rano, tuż po godzinie 9:00 wyruszy spod ratusza na piknikową plażę Milenium, w asyście sztafety składającej się z polskich medalistów olimpijskich.

Na imprezie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Miasta Kołobrzeg nie mogło zabraknąć strefy piłki nożnej z wieloma atrakcjami jak: pneumatyczne boiska, turniej „Żywych piłkarzyków” dla całych rodzin, Band Test Piłkarza – specjalistyczny sprawdzian umiejętności piłkarskich; Strefy żeglarskiej – symulator optimista, trickboard, nauka wiązania węzłów oraz rzutu do koła ratunkowego, strefa Digi Sail – gra w e-sailing oraz strefa kite/kite wing.

Na plaży znajdzie się także Fun Park, a w nim: strefy SUP (wyścigi dla wszystkich), Akademia Skimboardu (tor skimboard), konkursy sterownia latawcami, konkursy Slackline i Skimboard, czy Olimpijska Strefa Zdrowia i Relaksu.

Z Warszawy do Kołobrzegu przenosi się także Sztafeta Rowerowa, z którą podczas 24. Pikniku Olimpijskiego wirtualnie rozpoczęliśmy podróż z Tokio do Paryża, gdzie 26 lipca przyszłego roku zapłonie znicz Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryż 2024. A przyszłoroczne igrzyska będą dla Polaków szczególne – 100-lecie pierwszego startu Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w igrzyskach, który miał miejsce w 1924 roku także w Paryżu. Tam Polacy zdobyli pierwsze medale olimpijskie: srebro w kolarstwie torowym i brąz w jeździectwie.

Trasa, którą rozpoczęliśmy na rowerach stacjonarnych, liczy 9706 km, więc zadanie dla uczestników było i jest nadal poważne. Pierwszy kilometr osobiście przejechali: Lucie Stepanyan – Pierwsza Radczyni Ambasady Francji w Polsce i Miyajima Akio – Ambasador Japonii w Polsce. Podczas przyszłorocznego Pikniku dojedziemy do stolicy Francji, więc szykujcie już formę.

W Warszawie uczestnikom udało się „wykręcić” 1276 km. Podczas sztafety spalono 63 824 kcal i wygenerowano moc o wartości 74 107 kWh!

Kolejny etap podróży do stolicy Francji już w Kołobrzegu, nad pięknym polskim morzem bałtyckim podczas Olimpijskiego Weekendu w Kołobrzegu. Kto nam pomoże? Czy Kołobrzeg będzie lepszy od Warszawy? Stawiamy Wam wyzwanie!
To wszystko na scenie imprezy, gdzie czas dzieciom umili zespół Frutaki!

A pośród tych wszystkich atrakcji będzie można spotkać także polskich medalistów olimpijskich, którzy poza wspólnym zdjęciem i autografem, chętnie porozmawiają z kibicami, a nawet zmierzą się w niejednym konkursie.

A kto nas odwiedzi na „olimpijskiej” plaży Milenium? Lista nazwisk jest imponująca:

Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka – mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 m oraz wicemistrzyni olimpijska w sztafecie kobiet 4×400 m z Tokio 2020)
Agnieszka Kobus-Zawojska (wioślarstwo – brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro 2016 i wicemistrzyni olimpijska z Tokio 2020)
Natalia Madaj (wioślarstwo – olimpijka z Londynu 2012, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro 2016)
Luiza Złotkowska (łyżwiarstwo szybkie – wicemistrzyni olimpijska z Soczi 2014, brązowa medalistka olimpijska z Vancouver 2010, olimpijka z PyeongChang 2018)
Katarzyna Niedźwiedzka (łyżwiarstwo szybkie – wicemistrzyni olimpijska z Soczi 2014, brązowa medalistka olimpijska z Vancouver 2010)
Katarzyna Deberny (żeglarstwo – olimpijka z Pekinu 2008)
Zygmunt Smalcerz (podnoszenie ciężarów – mistrz olimpijski z Monachium 1972, olimpijczyk z Montrealu 1976)
Tomasz Kucharski (wioślarstwo – mistrz olimpijski z Sydney 2000 i z Aten 2004)
Marian Tałaj (judo – brązowy medalista olimpijski z Montrealu 1976, olimpijczyk z Monachium 1972)
Jan Szymański (łyżwiarstwo szybkie – brązowy medalista olimpijski z Soczi 2014, olimpijczyk z PyeongChang 2018)

Tyle atrakcji czekać będzie na uczestników imprezy i plażowiczów w ciągu dwóch dni. 10 i 11 czerwca Kołobrzeg stanie się olimpijską stolicą Polski! Warto tam być z nami! No i co ważne – wszystko za darmo i z nagrodami za udział!


mat. pras/Polski Komitet Olimpijski


Kilka dni temu w warszawie odbył się Piknik Olimpijski, to jeden z największych i najważniejszych eventów sportowo-rekreacyjnych w Polsce. Wydarzenie jest coroczną, flagową imprezą Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W tym roku już po raz 24. odbył się w warszawskim Parku Kępa Potocka. Na uczestników czekała moc sportowych atrakcji. Zapraszamy na podsumowanie wydarzenia. 

Uczestnicy 24. Pikniku Olimpijskiego na Kępie Potockiej w Warszawie. Uczestnicy 24. Pikniku Olimpijskiego na Kępie Potockiej w Warszawie.


Patroni Medialni


Zobacz także

Zobacz także