more_horiz
Wiadomości

Letnia GP: Thomas Thurnbichler wybrał skład na konkurs w Szczyrku. Jest jeden debiutant

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 14:30
Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich wybrał dziewięciu zawodników, którzy zaprezentują się w konkursach Letniej Grand Prix FIS, które w dniach 4-6 sierpnia odbędą się w Szczyrku.
Thomas Thurnbichler
Thomas ThurnbichlerFoto: Marcin Szkodzinski / Forum
  • Zawody cyklu po raz drugi odbędą się w Szczyrku, a na starcie sympatycy skoków narciarskich zobaczą dziewięciu zawodników oraz cztery zawodniczki
  • W kadrze Thurnbichlera znaleźli się: Kacper Juroszek, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła z Kadry Narodowej A, Klemens Murańka z Kadry Narodowej B, trenujący w podhalańskiej grupie bazowej Maciej Kot oraz 18-letni Marcin Wróbel
  • Ten ostatni, wicemistrz świata juniorów, zadebiutuje w imprezie tej rangi
  • W Szczyrku do rywalizacji w tegorocznej edycji FIS Grand Prix włączą się podopieczne Haralda Rodlauera, których zabrakło podczas ubiegłotygodniowej inauguracji w Courchevel. Austriacki szkoleniowiec podjął decyzję, iż w obu konkursach na 104-metrowym obiekcie swoich sił spróbują Pola Bełtowska, Paulina Cieślar, Nicole Konderla oraz Anna Twardosz. Dla 16-letniej Bełtowskiej, podobnie jak dla Wróbla, będzie to pierwszy sprawdzian pośród elity.


Powyższy skład dotyczy wyłącznie piątkowych kwalifikacji do sobotniego konkursu. W niedzielę do eliminacji będzie mogło przystąpić tylko pięciu Polaków.

W ubiegłym tygodniu we francuskiej miejscowości Courchevel odbyła się inauguracja tegorocznej Letniej Grand Prix FIS w skokach narciarskich.

W pierwszym konkursie, wygranym przez Szwajcara Gregora Deschwandena, najlepiej z biało-czerwonych spisał się Aleksander Zniszczoł plasując się na ósmym miejscu.

Niedzielny konkurs był popisem Bułgara Władimira Zografskiego, który wyprzedził Deschwandena oraz Austriaka Marco Woergoettera. W poprzednich zawodach Austriak zajął miejsce na najniższym stopniu podium. W czołowej dziesiątce ósma lokata przypadła Klemensowi Murańce. Jedenasty był Zniszczoł.Program FIS Grand Prix w Szczyrku
Piątek, 4.sierpnia
9:00 - oficjalny trening kobiet
11:00 - kwalifikacje kobiet
17:15 - oficjalny trening mężczyzn
19:30 - kwalifikacje mężczyzn

Sobota, 5.sierpnia

10:00 - seria próbna kobiet
11:00 - konkurs indywidualny kobiet
14:00 - seria próbna mężczyzn
15:00 - konkurs indywidualny mężczyzn

Niedziela, 6.sierpnia

11:30 - kwalifikacje mężczyzn
13:00 - konkurs indywidualny mężczyzn
16:30 - kwalifikacje kobiet
17:30 - konkurs indywidualny kobiet


kp/PAP

Zobacz także

Zobacz także