Liga Mistrzów: Raków - FC Kopenhaga. Mistrzowie Polski oddalili się od spełnienia marzeń, pechowa porażka

2023-08-22, 22:59

Piłkarz Rakowa Częstochowa Gustav Berggren (C-L) i Rasmus Falk (C-P) z FC Kopenhaga podczas pierwszego meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów w Sosnowcu. Foto: PAP/Waldemar Deska

Piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali w Sosnowcu z FC Kopenhaga 0:1 w pierwszym meczu fazy play-off eliminacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Porażka stawia mistrzów Polski w trudnej sytuacji przed rewanżowym starciem.

• O losach pierwszego meczu zadecydował przypadkowy, samobójczy gol Bogdana Racovitana
  • Spotkanie rewanżowe odbędzie się 30 sierpnia w Kopenhadze

Częstochowianie zaczęli nieźle, ale już w dziewiątej minucie pechowo stracili gola... W polu karnym gospodarzy Mohamed Elyounoussi próbował dośrodkować, ale piłka pechowo odbiła się od Bogdana Racovitana i zaskoczyła bramkarza Vladana Kovacevicia. Rumun zdobył gola samobójczego.

Podopieczni Dawida Szwargi szukali wyrównania, jednak ich próbom ciągle czegoś brakowało. Stojący w bramce mistrzów Danii Kamil Grabara nie musiał pokazywać swojego kunsztu. Nieco niespodziewanie w 39. minucie piłka wpadła jednak do siatki FC Kopenhagi!

Euforię 11600 kibiców Rakowa, którzy wypełnili stadion ArcellorMittal Park w Sosnowcu, przerwał jednak system VAR. Bośniacki sędzia Irfan Peljto nie uznał bowiem gola Giannisa Papanikolaou. Okazało się, że zgrywający piłkę do Greka Milan Rundić był na minimalnym spalonym w momencie podania od Frana Tudora.

Po przerwie Raków przeważał i miał kilka bramkowych okazji. Szanse mieli rezerwowi Deian Sorescu i Sonny Kittel, którym jednak zabrakło nieco dokładności. Mistrzowie Danii skupiali się zwykle na defensywie, choć podopieczni Jacoba Neestrupa mogli skontrować gospodarzy po uderzeniu Elyounoussiego, które jednak wybronił w dobrym stylu Kovacević.

Ostatecznie "Medaliki" nie zdołały wyrównać. Oznacza to, że znacznie bliżej Ligi Mistrzów są wtorkowi goście. Rewanżowe starcie zaplanowano na 30 sierpnia na kopenhaskim stadionie Parken.