more_horiz
Wiadomości

Bartosz Kurek nie zagra w turnieju kwalifikacyjnym. Jest nowy kapitan i komentarz Kurka

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 07:00
Siatkarska reprezentacja Polski mężczyzn, w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich zagra bez Bartosza Kurka - potwierdził Nikola Grbić. Doświadczony atakujący wciąż zmaga się z kontuzją. 
Bartosz Kurek nie pomoże kadrze w walce o igrzyska. Nowym kapitanem został Aleksander Śliwka
Bartosz Kurek nie pomoże kadrze w walce o igrzyska. Nowym kapitanem został Aleksander ŚliwkaFoto: PAP/Adam Warżawa
  • Problemy Kurka zaczęły się na początku lipca, podczas ostatniego turnieju fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. Atakujący wystąpił później w finałach tych rozgrywek, jednak nie zagrał w dwóch ostatnich meczach, bowiem ponownie zaczął mu doskwierać ból, który odczuwał wcześniej
  • Kilka tygodni między Ligą Narodów a mistrzostwami Europy sztab szkoleniowy poświęcił na to, by wyleczyć kapitana polskiej reprezentacji i doprowadzić go do formy na kolejną imprezę. Udało się i Kurek pojechał do Macedonii Północnej, gdzie kilkukrotnie pojawił się na boisku. Ominęły go jednak półfinał oraz finał, bowiem jak poinformował trener Nikola Grbic ból atakującego powrócił podczas rozgrzewki przed ćwierćfinałem
  • Po powrocie do kraju Kurek przeszedł badania, które wykazały, że ma on problem z biodrem. Ma się teraz skupić na pełnym powrocie do zdrowia, by być w stanie rozegrać sezon ligowy i przygotowywać się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich

Polscy siatkarze w dniach 30 września - 8 października powalczą w chińskim X'ian o kwalifikację olimpijską na igrzyska w Paryżu.

Biało-Czerwoni już w czwartek przyjechali do Spały, gdzie przygotowują się do turnieju, w którym zmierzą się, kolejno, z Belgią, Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią i Chinami. Awans na igrzyska olimpijskie wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju.

Kurek nie zagra, jest nowy kapitan

Niewiadomą był występ Bartosza Kurka, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzjami. Nikola Grbić podjął decyzję o wycofaniu atakującego z kadry na turniej w Chinach.

- Razem z lekarzami zadecydowaliśmy, że najlepiej będzie dać mu czas, by wyzdrowiał i przygotował się do sezonu. Jeśli zawodnik jest kontuzjowany, to nie będzie skoncentrowany na grze, lecz na tym, by nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Będzie rozmyślał o męczącym sezonie klubowym, tym, że czeka 6 miesięcy grania w klubie. Będzie po prostu zmartwiony, że jego uraz się pogłębi - powiedział serbski szkoleniowiec.

Bartosza Kurka w roli atakującego zastąpi Bartłomiej Bołądź, a kapitanem Biało-Czerwonych pod nieobecność mistrza świata z 2018 roku zostanie Aleksander Śliwka.

- Nieobecność Kurka nic nie zmieni. To ja jestem człowiekiem, który jest odpowiedzialny za trzymanie dyscypliny - stwierdził Serb.

Kurek skomentował nieobecność

"Panowie cel znacie, macie wszystko żeby to zrobić będę trzymał kciuki i ciężko pracował żeby jeszcze dostać szanse na wspólne wojaże" - napisał Bartosz Kurek w mediach społecznościowych.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bartosz Kurek (@bartkurek88)

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich - TERMINARZ:

X'ian (Chiny), 30 września - 8 października

Terminarz grupy C kwalifikacji olimpijskich siatkarzy:
30 września: Polska - Belgia - początek meczu o godzinie 10.00
1 października: Polska - Bułgaria - początek meczu o godzinie 10.00
3 października: Polska - Kanada - początek meczu o godzinie 10.00
4 października: Polska - Meksyk - początek meczu o godzinie 10.00
6 października: Polska - Argentyna - początek meczu o godzinie 10.00
7 października: Polska - Holandia - początek meczu o godzinie 10.00
8 października, Chiny - Polska - początek meczu o godzinie 13.30

Skład reprezentacji Polski siatkarzy na turniej kwalifikacyjny do IO Paryż 2024:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz
Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek
Środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Czytaj także:

kp/PAP

Zobacz także

Zobacz także