more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Janusz Filipiak trafił do szpitala. Właściciel Cracovii w stanie krytycznym

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2023 17:26
Fatalne informacje z Krakowa. Radio RMF FM ustaliło, że Janusz Filipiak, jeden z najbogatszych Polaków i właściciel Cracovii, znalazł się w szpitalu w stanie krytycznym. Twórca przedsiębiorstwa informatycznego Comarch miał być reanimowany przez służby medyczne.
Janusz Filipiak jest właścicielem i prezesem Cracovii
Janusz Filipiak jest właścicielem i prezesem Cracovii Foto: Shutterstock.com/Konrad Swierad
  • Janusz Filipiak jest twórcą firmy Comarch, giganta na rynku informatycznym. Od lat pojawia się w rankingach najbogatszych Polaków
  • Od 2004 roku Filipiak stoi na czele Cracovii. W tym czasie zarówno piłkarze, jak i hokeiści "Pasów" odnosili spore sukcesy

Janusz Filipiak w szpitalu. Był reanimowany

Jeden z najbogatszych Polaków został przewieziony do szpitala uniwersyteckiego przy ulicy Jakubowskiego w Krakowie - poinformowało RMF FM.

Janusz Filipiak miał być wcześniej reanimowany przez służby medyczne po tym, jak doznał zatrzymania akcji serca.

Obecnie przedsiębiorca ma znajdować się w stanie krytycznym. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów kibiców Cracovii, w których fani "Pasów" wspierają wieloletniego właściciela klubu.

Przedsiębiorca, profesor, szef Cracovii

71-letni Janusz Filipiak jest założycielem i prezesem firmy Comarch, polskiego giganta informatycznego. Od 2004 roku biznesmen, który jest też profesorem nauk technicznych, jest właścicielem i prezesem MKS Cracovia SSA. Pod jego rządami "Pasy" wróciły do piłkarskiej Ekstraklasy po latach niebytu, a w 2020 roku zdobyły Puchar Polski, natomiast sekcja hokejowa siedmiokrotnie sięgała po mistrzostwo Polski.

W sobotę piłkarze Cracovii odnieśli zwycięstwo w ligowym meczu, pokonując na wyjeździe Łódzki Klub Sportowy 2:0.

Czytaj także:

/empe, RMF FM

Zobacz także

Zobacz także