WTA Finals: Vondrousova poczuła, że podrażniona Iga Świątek jest groźna. Efektowna wygrana Polki

2023-10-31, 01:05

WTA Finals: Vondrousova  poczuła, że podrażniona Iga Świątek jest groźna. Efektowna wygrana Polki
Iga Światek podczas pierwszego meczu WTA Finals w Cancun. Foto: PAP/Marcin Cholewiński

Iga Świątek świetnie rozpoczęła walkę o zwycięstwo w wieńczącym tenisowy sezon turnieju WTA Finals w meksykańskim Cancun. Polka pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą 7:6(3), 6:0.

• Iga Świątek w pierwszym secie przegrywała już 0:2 i 2:5 w gemach, ale potrafiła wyjść z opresji
  • W drugiej partii polska tenisistka dominowała już na korcie w Cancun

Mecz rozpoczął się od przegranego gema serwisowego Igi Świątek. Czeszka skutecznie radziła sobie z często grającą przy siatce Polką i wyszła na prowadzenie. Przy stanie 0:2, Świątek potrafiła obronić swoje podanie i wygrała na przewagi, zdobywając pierwszego gema w meczu, a kilka minut później doprowadziła do remisu.

Po czterech gemach, polska tenisistka wpadła w poważne tarapaty - popełniała dużo błędów i przegrywała już 2:5. Wtedy Świątek zebrała się w sobie i ruszyła do odrabiania strat - po czterech kolejnych gemach prowadziła już 6:5. Vondrousova doprowadziła do tie-breaka, który Polka wygrała do trzech.

Drugą partię polska tenisistka rozpoczęła najlepiej, jak się da - od przełamania rywalki, a następnie (po trzech równowagach) obrony swojego podania. Kolejne minuty wyglądały podobnie - Iga Świątek dominowała na korcie, a Vondrousova popełniała coraz więcej niewymuszonych błędów.

Ostatnie dwa gemy, przypominały poprzednie w drugim secie - Polka do końca meczu nie straciła już gema i wygrała swój pierwszy mecz w tegorocznym WTA Finals 7:6 (3), 6:0.

Iga Świątek - Marketa Vondrousova 7:6(3), 6:0

W kolejnych dniach rywalkami Polki będą Amerykanka Coco Gauff i Tunezyjka Ons Jabeur.

Kibice już mogą sobie ostrzyć zęby na starcie Coco Gauff z Igą Świątek. Patrząc na wyniki pierwszej serii gier - Coco pewnie pokonała Jabeur 6:0, 6:1 - wygląda na to, iż to właśnie ten mecz zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie Cheturnal tegorocznej edycji WTA Finals.

W pierwszych meczach turnieju Białorusinka Aryna Sabalenka wygrała 6:0, 6:1 z Greczynką Marią Sakkari, a Amerykanka Jessica Pegula pokonała 7:5, 6:2 reprezentującą Kazachstan Jelenę Rybakinę.