Liga Mistrzów: wystarczyła jedna bramka. Osłabiony Bayern wraca z Rzymu na tarczy

2024-02-14, 22:55

Leroy Sane i Felipe Anderson podczas meczu Lazio - Bayern. Foto: PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Bayern Monachium przegrał w Rzymie z Lazio 0:1 w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił z rzutu karnego Ciro Immobile. Bawarczycy kończyli mecz w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Dayot Upamecano.

Murowanym faworytem do awansu w dwumeczu Lazio - Bayern wydawali się być mistrzowie Niemiec. Patrząc na ostatnie wyniki klubu z Monachium i atmosferę wokół klubu, trudno ich jednak uznać za zespół spełniający oczekiwania. W ostatniej kolejce Bundesligi, podopieczni Thomasa Tuchela doznali upokarzającej porażki 0:3 z Bayerem Leverkusen, który ma już w tabeli pięć punktów przewagi nad Bawarczykami. Tym razem nie było lepiej.

Nieskuteczność Bayernu

Bayern rozpoczął spotkanie od intensywnych ataków na bramkę gospodarzy. Już w 3. minucie bliski zdobycia gola był Joshua Kimmich, jednak jego strzał nieznacznie minął słupek. Po chwili dogodną sytację miał Harry Kane, który przestrzelił z bliskiej odległości.

Bawarczycy nie przestawali atakować. W 32. minucie po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym swoją szansę miał Leroy Sane, który jednak także nie popisał się precyzją.

Wystarczył jeden gol. Osłabiony Bayern w tarapatach

Po przerwie to Lazio mogło otworzyć wynik meczu. W 48. minucie sam na sam z Neuerem znalazł się Gustav Isaksen, jednak niemiecki golkiper popisał się świetną interwencją.

Nieco później Duńczyk wywalczył dla rzymian rzut karny po tym, jak został sfaulowany przez Dayota Upamecano. Co więcej, defensor Bayernu został ukarany czerwoną kartką.

Do piłki podszedł Ciro Immobile, który pewnie zamienił "jedenastkę" na gola i tym samym ustalił ostateczny wynik meczu.

Lazio Rzym - Bayern Monachium 1:0 (0:0)

Bramka: Ciro Immobile (69-karny).

Czerwona kartka: Dayot Upamecano (Bayern, 67).

Sędzia: Francois Letexier (Francja).