X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Jerzy Targalski o wizycie Joe Bidena w Europie: Niemcy mają odciążyć USA

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 09:56
- Cały czas celem Rosji jest bycie mocarstwem współdecydującym o losach Europy. W tej chwili wszyscy w Europie spodziewają się, że Biden powierzy sprawy europejskie Niemcom i się do tego przygotowują - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, politolog.

Podczas podróży do Europy Joe Biden ma wziąć udział - w dniach 11-13 czerwca - w szczycie G-7 w Wielkiej Brytanii. 14 czerwca będzie uczestniczył w szczycie NATO w Brukseli. Jednocześnie planowany jest również szczyt UE-USA. Wizytę amerykańskiego przywódcy zakończy - 16 czerwca w Genewie - spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Jacek Saryusz-Wolski 1200 kopia.jpg
Wizyta Joe Bidena w Europie. Jacek Saryusz-Wolski: reorientacja polityki z Chinami w tle

Dr Jerzy Targalski komentował oczekiwania związane z wizytą Joe Bidena. - Wszyscy spodziewają się, że Białoruś będzie jednym z tematów rozmów Bidena z Putinem. Wygląda na to, że Putin będzie wycofywał Łukaszenkę, ale w zamian za to chce kolejnych ustępstw ze strony USA i Europy - ocenił.

Jak dodał, celem Rosji jest bycie mocarstwem współdecydującym o losach Europy. - W tej chwili wszyscy w Europie spodziewają się, że Biden powierzy sprawy europejskie Niemcom i się do tego przygotowują. Jeżeli zaś będą decydowały Niemcy, to będzie decydował tandem niemiecko-rosyjski. To Niemcy mają się zajmować Europą i odciążyć USA od odpowiedzialności za to, co się tutaj dzieje - mówił gość audycji.

- USA myślą, że zdołają przekonać Niemcy, by te zerwały z Chinami. Cel ograniczenia wpływów chińskich przez postawienie na Niemcy, które chcą te wpływy rozszerzyć, jest niemożliwy do zrealizowania. Musi dojść do załamania tej polityki, pytanie tylko, kiedy to nastąpi - stwierdził dr Jerzy Targalski.

Posłuchaj
07:26 PR24_mp3 2021_06_08-07-50-52.mp3 Dr Jerzy Targalski o wizycie Joe Bidena w Europie (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: dr Jerzy Targalski

Data emisji: 08.06.2021

Godzina emisji: 07.50

Czytaj także

"Gazowa bomba podłożona pod Europę". Krzysztof Szczerski o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 21:15
- Jestem przekonany, że jego dokończenie i uruchomienie może spowodować największy kryzys w polityce europejskiej od początku procesu integracji europejskiej - mówił o Nord Stream 2 Krzysztof Szczerski, szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa Nord Stream 2. Prof. Górski: reorientacja strategii amerykańskiej w Europie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 18:45
- Jest to próba powrotu do tego, by to Niemcy były uprzywilejowanym partnerem Stanów Zjednoczonych, a Amerykanie, chcąc poświęcić całą uwagę temu, co dzieje się na Dalekim Wschodzie, zakładają, że ktoś ten porządek będzie w Europie utrzymywał - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).
rozwiń zwiń