Niespodziewana wygrana Carolina Hurricanes

2009-12-29, 11:03

E. Staal po strzeleniu bramki, źr. hurricanes.nhl.tv

Hokeiści z Raleigh pokonali na wyjeździe Washington Capitals 6:3 i zepchnęli ich z prowadzenia w Konferencji Wschodniej.

W meczu pierwszej drużyny na Wschodzie z ostatnią niespodziewanie górą okazali się Carolina Hurricanes. Hokeiści z Raleigh pokonali na wyjeździe Washington Capitals 6:3 i zepchnęli ich z prowadzenia w Konferencji Wschodniej.

Bohaterem spotkania był Eric Staal, który zdobył dwa gole i asystował przy trzech kolejnych. Było to dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo Hurricanes, którzy i tak mają o połowę mniej punktów niż Capitals (54).

Dzięki porażce drużyny z Waszyngtonu na prowadzenie na Wschodzie wrócili New Jersey Devils. Diabły pokonały Atlanta Thrashers 3:2 po dwóch golach Zacha Parise i jednej Colina White'a. Parise ma w tym sezonie 17 bramek i 25 asyst.

Passę dziewięciu porażek przerwało Columbus Blue Jackets. Po porażce z Detroit dzień wcześniej, tym razem hokeiści z Ohio wygrali 1:0 po dogrywce. Jedyną bramkę zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry Fiodor Tjutin.

Ottawa Senators pokonali 4:2 Montreal Canadiens. Po bramce i asyście zaliczyli Peter Regin i Chris Neil. Canadiens przekroczyli w tym meczu barierę 20 tysięcy bramek, a autorem historycznego trafienia był Mike Cammalleri.

San Jose Sharks zrównali się z prowadzącymi na Zachodzie Chicago Blackhawks. Było to możliwe dzięki zwycięstwu nad Phoenix Coyotes. Mecz rozstrzygnęły rzuty karne, a jedyną bramkę w tej serii zdobył Amerykanin polskiego pochodzenia, Joe Pavelski.

Tampa Bay Lightning pokonała 2:1 Boston Bruins i było to ich czwarte zwycięstwo w pięciu ostatnich spotkaniach. Bramki dla drużyny z Florydy zdobywali pod koniec pierwszej i drugiej tercji Alex Tanguay i Martin St. Louis.

W derbach kanadyjskiej prowincji Alberta Calgary Flames pokonali ostatnich na Zachodzie Edmonton Oilers 4:1. Drugi hat-trick w karierze zaliczył Rene Bourque, który ma już 10 punktów w 4. "Bitwach o Albertę" tego sezonu.

Minnesota Wild pokonali na wyjeździe Los Angeles Kings 4:3. Dwa gole dla Wild zdobył Eric Belanger, który pierwsze 5 sezonów kariery spędził w Mieście Aniołów. Belanger był autorem zwycięskiej bramki, zdobytej... 12 sekund po wyrównaniu Scotta Parse'a z Kings.