X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kard. Dziwisz wezwał do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ustanie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 01:02
W przesłaniu opublikowanym na stronie archidiecezji krakowskiej wieloletni sekretarz Jana Pawła III kardynał Stanisław Dziwisz zaapelował o duchowe zjednoczenie o 21.37 w 15. rocznicę przejścia polskiego papieża do domu Ojca. "Świat zatrzymał się tak, jak zatrzymał się 15 lat temu"  - napisał.
Kard. Stanisław Dziwisz
Kard. Stanisław DziwiszFoto: wjarek/shutterstock

Kardynał przypomniał o modlitewnym zjednoczeniu, gdy umierał Jana Paweł II. Ludzie modlili się wówczas na placu św. Piotra w Watykanie, w kościołach i kaplicach całego świata, na miejskich placach i przy przydrożnych krzyżach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
depo 1200.jpg
Metropolita częstochowski: lekarze, rządzący działają dla wspólnego dobra

"Świat zatrzymał się tak, jak zatrzymał się 15 lat temu"

"Myślę o tamtych chwilach jedności, gdy patrzę dziś na opustoszały plac św. Piotra, gdy widzę puste świątynie i zamarłe ulice. Świat zatrzymał się tak, jak zatrzymał się 15 lat temu" - napisał. Zwrócił uwagę, że w tamtych chwilach "potrafiliśmy wzajemnie się umacniać i szukać pocieszenia w Bogu, który jest Źródłem Życia".

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Rekolekcje w Polskim Radiu. O. Wacław Oszajca: media stały się środkami masowej wspólnoty

Stanisław Dziwisz pytał, czy także dziś potrafimy trwać na modlitwie w bólu i tęsknocie, szukać nadziei i czerpać siłę z wspólnoty, mimo ograniczeń w spotkaniach.

"Jestem głęboko przekonany, że potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem Świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa" - napisał.

Modlitwa o odnowienie wiary

W obliczu pandemii wezwał do modlitwy do Boga i odnowienie aktu zawierzenia Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał święty Jan Paweł II. W modlitwie polecał "lekarzy, chorych oraz ochronę przed zarażeniem zdrowych".

Modlił się także o odnowienie wiary, byśmy trudne chwile przeżywali z Chrystusem. "Wylej swego Ducha na nasz naród i na cały świat, aby ci, których zjednoczyła walka z chorobą, zjednoczyli się także w uwielbieniu Ciebie, Stwórcy wszechświata i gorliwie walczyli również z wirusem grzechu, który niszczy ludzkie serca" - napisał kardynał Stanisław Dziwisz.

msze

Czytaj także

Abp Gądecki zawierzył Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 00:50
Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki dokonał aktu zawierzenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Po modlitwie różańcowej transmitowanej on-line w kaplicy arcybiskupów poznańskich zwracał się do Boga słowami aktu zawierzenia, prosząc również o "oddalenie pandemii koronawirusa".
rozwiń zwiń